Oszust z olx

Witam, otóż dzisiaj o 18:52 zobaczyłem fajny komputer na olx i jako że mam zamiar kupić właśnie komputer, to byłem zachwycony, ale od razu wiedziałem, że coś jest nie tak, po pierwsze cena, ale nie ważne daje link do ogłoszenia, nie dałem mu moich danych, jedynie zadzwoniłem i mam teraz pytanie, czy jest w stanie zrobić coś z moim numerem telefonu? Trochę się tego obawiam :confused:

Na czym dokładnie polega to oszustwo? Co powiedział sprzedający?

że wysyła jedynie po przedpłacie na konto, ale najpierw powiedział, żebym do niego zadzwonił żeby wszystko dogadać

w dodatku usunął konto zaraz po tym

Cena niska, ale skąd pewność, że to oszust?

Będzie do Ciebie dzwonił i sapał do słuchawki :wink:

Pewnie to taki ‘trick’ na uwiarygodnienie się.

może coś zrobić z moim numerem telefonu?

zaniepokoiło mnie to zdjęcie ogłoszenia i usunięcie konta …

nie spoko

Masz rację, oszust. Jedno ze zdjęć skopiowane z internetu

czyli nie mam się czego bać czy mam? :confused:

Twój nr telefonu jest tak powszechnie dostępny, że nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Dzwonią z różnymi ofertami do Ciebie zapewne więc tak samo możesz się obawiać tylko nie wiem czego? Najwyżej będą Cię teraz “nękać” z nowymi super promocjami itp :slight_smile: lub np.
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-sms-y-z-numeru-przypominam-rzekomo-od-dotpaya/

Sama karta graficzna jest więcej warta. gtx 1080ti , dyski, procesor, płyta za 2500zł ? Jak na mój gust trochę mało, dużo za mało .

Zgadzam się to śmierdzi na mile. :sunglasses: Kiedyś na OLX wysłałem wiadomość do sprzedającego, że jestem zainteresowany kupnem, lecz proszę żeby przy sprzedawanym przedmiocie umieścił kartkę ze swoim pseudonimem, bo chciałbym się upewnić, że zdjęcie nie pochodzi z internetu i otrzymałem wiązanki…a za jakiś czas konto znikło.