Oszustwa internetowe, zmiana adresu ip


(system) #1

Witam mój problem jest następujący otóż dostałem od kolegi stronkę do oglądania filmów http://kino.to/ żeby obejrzeć film trzeba było pobrać divix ze strony http://www.top-of-software.de/ oczywiście rejestrując się i podając dane pobrałem program a po dwóch tygodniach dostałem e-mailem rachunek 96e za abonament na tej stronie i przez dwa lata po 8 e miesięcznie co daje tez 96e na rok. Jak wpisałem w google top-of-software.de wyszło szydło z worka to są oszuści internetowi, mafia oczywiście sprawę zgłosiłem na policji i jutro idę do mojego adwokata martwi mnie jednak fakt ze maja mój adres ip jak są kumaci to zrobią co chcą czy mogę zmienić ten adres czy lepiej zkontaktować się z dostawca internetu

podaje stronkę z oszustami żebyście się nie wpakowali tak jak ja http://abzocke-im-internet.de/

pozdrawiam


(klaudek1974) #2

Przecież informują ze 14 dni za darmo a potem się płaci po 7,90za miesiąc. :o Umowa na 1rok. Wszystko pisze nikogo nie oszukują :smiley: .

Innerhalb der 14-tägigen Testperiode können Sie vom Vertrag spesenfrei schriftlich (Email, Fax, etc.) zurücktreten. Vertragsdauer ein Jahr, Kosten pro Monat Euro 7,90


(system) #3

Żeby umowa była ważna musisz ją podpisać i mieć ją na piśmie inaczej nie ma się czym przejmować.


(Pan Ziombl) #4

mylisz się i wprowadzasz w błąd

http://forumprawne.org/prawo-cywilne/24 ... necie.html

http://archiwum.parp.gov.pl/euroinfo/in ... Itemid=136

a allegro? wszystko to umowy cywilnoprawne kupna sprzedaży - masz papier? nie


(Kuczkowiak) #5

A ten adwokat to wolontariusz? Te 96zl, nie przewyższą tego całego zamieszania które wprowadzasz, konsultując się z adwokatem , tracenie czas na zgłaszanie to na policje itd. itp. no chyba że ten adwokat i policja to kit bo jeżeli idziesz do adwokata to po co się konsultujesz z nami szarymi userami forum komputerowego?


(antiferno) #6

a transakcje na allegro to co ? :smiley: przecież są równe podpisaniu umowy :smiley:


(system) #7

Jest chyba jednak różnica między allegro a zawieraniem umowy na 2 lata.Zamów internet, telefon bez podpisania papierowej umowy i bez zweryfikowania danych.


(Kuczkowiak) #8

Nie wprowadzaj ludzi w błąd , poczytaj najpierw o zasadach umów zawartych drogą elektroniczną , a później się wypowiadaj.


(system) #9

Przepraszam wielkich ekspertów od prawa =D>


(fiesta) #10

Nie trzeba być wielkim ekspertem od prawa żeby wiedzieć o pewnych rzeczach:

http://prawo.vagla.pl/node/7026


(antiferno) #11

Nikogo nie obrażając ... jakim trzeba być matołem żeby rejestrować sie na jakiejś stronie i podawać swoje prawdziwe dane nawet nie znając języka w którym ona jest napisana ... bo chyba nie znasz skoro nie zauważyłeś tego co wyszczególnił klaudek1974... boli mnie kiedy widze tematy takie jak ten czy problem z pobieraczkiem:|


(Kuczkowiak) #12

Już nie przesadzaj , nikt nie jest ideałem , nie każdemu chce się czytać regulaminy i mieć we krwi podawanie fałszywych danych.


(xyzzyx) #13

-A jaka tu przesada?. Jeżeli nie chce się czytać warunków umowy i regulaminu to trudno mieć pretensje do całego świata. Zaś podając fałszywe dane nie ciebie oszukują lecz ty chcesz oszukać, to jest pewna różnica.


(antiferno) #14

xyz no nie mów że zakładając np maila podajesz prawdziwe dane :expressionless:


(floyd) #15

Przy zakładaniu maila o adres mnie nie pytają, a jeśli jest pytanie: "Jak twoja mama ma na imię" (Potrzebne gdy zapomni się hasła), to piszę prawdę. Zainteresowania też podaję prawdziwe. :slight_smile:


(xyzzyx) #16

-staram się nawet notarialnie je potwierdzić [-o<


(Kuczkowiak) #17

A czy ty w ogóle rozumiesz to co czytasz, bo z twojej aluzji do mojej wypowiedzi wynika że jednak nie.