Oszustwo czy nie?

(Dzioszek) #1

PRACA DORYWCZA-SKŁADANIE DŁUGOPISÓW

Poszukujemy 7 pracowników. Praca jest wykonywana w domu. Towar dostarczamy i odbieramy co 30dni.

*Oferujemy wysokie zarobki !

KUPON ZGŁOSZENIOWY

Podejmuję się pracy. Proszę o przesłanie materiałów. Kupon zgłoszeniowy wysyłamy na dane firmy lub na adres e-mail. Wysyłam na adres : ***************

Kaucje ... zł należy wpłacić na nasze konto :

Dane do wpłaty:

*Nazwa odbiorcy: Ewa ********

*Bank odbiorcy: BANK PEKAO SA

*Numer konta odbiorcy: 02124059181111000049097***

*Tytuł przelewu (tylko to w tytule ważne ! ) RB1501461***| Bez zbędnych dopisów,sam numer.

* 41-902 Bytom ul. A********

To wysyłamy na e-maila lub w kopercie na nasz adres.

Imię………………………..Nazwisko…………………………………………………………………………………………………………….

Ulica ,nr domu,nr mieszkania,miejscowość ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………....................................................................................

Podpis ……………………Telefon:…………………………..Wiek….

Numer konta z jakiego została nadana wpłata ………………….. . Jeżeli Pocztą Polską kserokopie wysyłamy na nasz adres lub e-mailem.

> Wybrać ilość:

> 1. 1000szt 0,25 gr za długopis Kaucja 100,00 (podlega zwrotowi) Zarobek : 250,00 PLN

> 2. 2000szt 0,27 gr za długopis Kaucja 135,00 (podlega zwrotowi) Zarobek : 540,00 PLN

> 3. 3000szt 0,28 gr za długopis Kaucja 165,00 (podlega zwrotowi) Zarobek : 840,00 PLN

> 4. 4000szt 0,29 gr za długopis Kaucja 185,00 (podlega zwrotowi) Zarobek : 1160,00 PLN

> 5. 5000szt 0,32 gr za długopis Kaucja 220,00 (podlega zwrotowi) Zarobek : 1600,00 PLN

> 6. 6000szt 0,35 gr za długopis Kaucja 250,00 (podlega zwrotowi) Zarobek : 2100,00 PLN

• Kaucja wliczona w zarobkek.

• Masz pytania ********

gwiazdkami zaznaczyłem te pola aby nie zdradzic danych ale dane były podane .. czy waszym zdaniem warto w cos takiego sie wciągać??

(Sitemaster) #2

nie, nie warto.

(Jusko) #3

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ciężko jest złożyć takie 1000sztuk. Moim zdaniem nie warto. Oferta mami niby wysokimi stawkami, ale w praktyce jest zupełnie inaczej. Masz kasę na kaucję - ok, wybierz pierwszą ofertę i się przekonaj, ale moim zdaniem, pieniądze wyrzucone w błoto.

Pamiętam przekręt w mojej okolicy - nawet do 2500zł zarobku miesięcznie za adresowanie kopert...też praca chałupnicza...i masa naciągniętych ludzi.

(Ghosthanys) #4

na pewno jest to kant, kaucja raczej wyłudzenie nie daj się naciąć

(Asterisk) #5

Jeżeli musisz wpłacić kaucję, którą Ci zwrócą, to znaczy, że zarabiasz na czysto 15 groszy za długopis.

Nie mówiąc o tym, ze cena 0,25 groszy jest zwykła pomyłką - powinno być 0,25 zł

(Dzioszek) #6

Wydaję mi się że macie wszyscy racje... powiem szczerze kusi mnie żeby w tą brnąć ale.... jakie mam gwarancje że dostane zwrot kasy , że po złożeniu długopisów i odesłaniu ich na adres dostane kasę na konto lub w ogóle nie dostane ich do domu po wpłacie kaucji, co w takim przypadku robić niby są dane podane, ale przecież nie złoże osobistej wizyty bo to za daleko, a na policję iść haha (nie lubię ich ) skąd wiadomo, że dane są prawdziwe może tylko konto jest prawdziwe i czekają na takich co im tą kaucję wpłacą??

jeszcze poprosiłem o numer telefonu dla pewności no i dostałem nr tel. + fax hmmm...... za dużo w tym do myślenia co sądzicie?? ktoś może próbował z was coś takiego, niekoniecznie może to być składanie dł. ale inna praca domowa...

(Asterisk) #7

DziosZu , wymazałeś różne dane tej firmy.

Spróbuj powpisywać je kolejno do szukajki Google - zobacz, co znajdziesz.

(Błażej) #8

Było na TVN UWAGA

Od wielu lat widać oferty składania długopisów i ludzie nadal się na to łapią..

(Pan Ziombl) #9

kant , nie bądź naiwny :tancze:

(Dzioszek) #10

No już to zrobiłem prędzej no i nic nie znalazłem ani nazwy konkretnej ani osoby która jest wymieniona w tym mailu... nic...

-- Dodane 04.11.2009 (Śr) 0:06 --

(klopas) #11

przyjmują nieletnich? :stuck_out_tongue: bo jeśli to ta ulica (tak dokładnie to 2) o której myślę to znaczy że mam na rzut beretem :stuck_out_tongue:

(Dzioszek) #12

jeśli masz tak blisko to zorientuj sie czy to prawda przy okazji jak bedziesz tam może to miejsce w ogóle nie istnieje tylko adres zmyślony ;p

Akademicka 17 --- to jest ta ulica