Oszustwo czy zwykłe złodziejstwo?

Jak podaje vortal e-prawnik:

Opłaty retransmisyjne

Propozycje Telewizji Polskiej, aby operatorzy telewizji kablowych

i platform cyfrowych stworzyli darmowy pakiet podstawowy z

głównymi programami TVP dla klientów płacących abonament RTV,

służą pogłębianiu konfliktu na linii nadawca publiczny -operatorzy – uznała

na wczorajszym posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Ponadto uważa, że pomysł obciążenia operatorów obowiązkiem

kontroli ściągalności abonamentu, jest sprzeczna z prawem – uważa

KRRiTV.

Gazeta Prawna 06.07.2005 r.

Żródło

Dodatkowo wczoraj na tvn24 była informacja, iż KRRiT planuje obciążanie każdego

abonenta opłatą 1,5 PLN (opłata od każdego gniazdka). Osobiście uważam,

że jest to

zwykłe chamskie zagranie TVP. Mało tego: w jednej z relacji na Polsacie padł komentarz,

że całe to zamieszanie jest spowodowane nie wprowadzeniem kanału “Kultura”

do oferty sieci kablowych. A zatem po prostu czysta złośliwość… Tylko czy musimy za to płacić?

Robię ankietkę, bo chciałbym wiedzieć czy wielu z Was ogląda kichę

w postaci TVP?

tobie to sie wyjątkowo nudzi chyba :?

Może i kicha ale stacje prywatne też nie są idealne.

Sport mając antene naziemną można oglądać właściwie tylko na TVP

(choć już olimpiadę albo MŚ w lekkiej atletyce wolę na “czechach” - Bogu dzięki, że mam taką możliwość)

Stacje prywatne sportu prawie nie pokazują (jeśli już to boks i siłacze…)

Ja nie uwazam ze TVP to kicha… i tyle

asteriks

człowieku polowa jak nie większśc domów w polsce posiada full wypasiony zestaw kanałów telewizyjnych w postaci (w tym i ja :wink: ): TVP1, TVP2, TVP3, POLSAT.

I co ja według Ciebie mam oglądać ?? Ta kicha w przeciwieństwie do Polsatu zapuszcza od czasu do czasu nowy filmik lub serial a Polsat w kółko karmi nas “hitami” sprzed roku, dwóch lat i w kółko puszcza to samo. To jest (bardzo trudne słowo) żenujące i (kolejne bardzo trudne słowo) makabryczne :evil: :evil: :evil:

Ciekawe czy na Boże Narodzenie znów będzie Kevin :lol:

nie wiem czy wiecie, ale w Anglii (bodajże) wprowadzili pierwsi na świecie kanał z najgorszymi filmami i programami :slight_smile:

ale co się okazuje, anglicy nie byli pierwsi bo my polacy od ponad 10 lat mamy POLSAT :rotfl:

TVP - w każdej odmianie - to jednak jakaś nadzieja na coś nowego :smiley:

już prędzej “Książe w Nowym Jorku” :lol:

zatem choć uważam, że w tym przypadku TVP postępuje raczej nie fair to jednak wiadome jest, że chodzi tylko o pieniądze i my nie mamy na to wpływu ;]

Moim zdaniem na Boże Narodzenie bedzie MEGA SUPER HIT “Zakonnica w przebraniu” :twisted: . Szczególnie denerwujące na Polsacie to te 10-15 minutowe reklamy ;o Na tvp chociaz jak leci film to nie puszczaja reklam. Mam żal do telewizji, że w PUBLICZNEJ telewizji nie ma nawet bramek z ligi polskiej.

ja nie ogladam tvp, to jedne z najgorszych publicznych kanałów, za to mam cyfre + i setki lepszych programów, a moim zdaniem opłaty za tv sa beznadziejne, pozatym jak nie mam np. zwykłej anteny tylko satelite to tez musze płacić, mimo że i tak płace za tv cyfrze +, chora paranoja, jeszcze zekam tylko na to jak wprowadzą opłaty od kompów i komórek, bo mieli takie założenie :twisted:

Zapewne. To klasyka :smiley:

tak jeszcze na polsacie nie widziałem filmu z 2004 roku. rocznik 80-98 przeważa :smiley:

Kevin jest już od nie wiem ilu lat i napewno będzie jeszcze długoooo :wink:

Najwidoczniej słabo oglądasz. Nie przesadzajmy. :?

Może i słabo odkąd mam dekoder cyfrowy ale zauważ że hity tam nie lecą. Najwyżej po paru ładnych latach.

co innego HBO czy Canal+

Stale w koło jedno i to samo. HBO na miesiąc i wszystko widziałeś. :smiley:

Titanic też… :lol:

Ostatnio ten Titanic puscili o 20.00 część pierwszą a o 2.00 w nocy drugą. Dobre było. :lol:

J a tam lubie Tvp1 & Tvp2, można meczyk ogladnąć i nie ma reklam 10 minutowych w Filmach :slight_smile:

I nie uważam żeby to była kicha :?

TVP też ma swoje plusy. Czasem puszczą jakiś inteligentny program (po 23) :lol:

Chociaż z tym pomysłem to lekkie przegięcie. 2 razy za jedną rzecz płacić :? hmm…

Powinno być tak, że jak masz kablówke lub cyfre+ to nie powinieneś płacić abonamentu RTV, tylko twój operator powinien z twojego abonamentu opłacać to (tylko też oczywiście w rozsądnej cenie ten abonament RTV powinien być). TVP by miała większą ściągalność opłat i może by puszczali częściej lepsze filmy i programy :slight_smile:

Pomarzyć zawsze można.

Już nie :stuck_out_tongue:

Widzę, że dyskusja o wyższości telewizji publicznej (?) nad stacjami prywatnymi kwitnie. Takie mam dwa spostrzeżenia:

1/ dlaczego nikt nie ogląda TVP3? - ciekawe czy w ogóle ktoś to ogląda? :stuck_out_tongue:

2/ ilu z Was - obrońców TVP, płaci abonament?

P.S.

Humanista by tak nie powiedział, mimo że nuda może być zjawiskiem szkodliwym. W mojej ocenie jest miejsce dla nudy w życiu człowieka. Ale dla nudy postrzeganej jako osobiste doświadczenie, a nie nudy opartej na instytucji, zarabiającej na jej propagowaniu. Humanista krytykuje nudę jako zjawisko instytucjonalne. Istnieją jednak rozmaite nurty humanizmu; są i tacy, którzy uważają, że humanizm też jest jakąś formą nudy. Ale to raczej jakieś nieporozumienie semantyczne. Wielu humanistów zgodziłoby się z tezą: nuda - tak ale bez zawodowych pośredników, “ekspertów od nudy”, czyli od niczego.

Mam nadzieję, że jest dla Ciebie oczywiste, iż należy podbić świat inteligencją, a nie odnosić się doń z niewolniczą uległością wypływającą z arystokratycznej pogardy dla gminu :smiley: