Oszustwo na Portalu OLX

Aby dostać się do DPD musze pokonać 5 przystanków autobusem, to i tak wychodzi szybciej niż wystawanie w kolejce na poczcie a cenowo wychodzi podobnie.

Nikt nie przelał, wysłał na swój koszt w zamian za obietnicę zwrotu.

Jedyny sposób to wystawić na sprzedaż kolejnego laptopa, ale na inne dane. Jak się skontaktuje, to tak manipulować, żeby pozyskać dane w ten czy inny sposób.

Od czasu do czasu dzwonią ludzie, zwłaszcza przed świętami, że już natychmiast coś potrzebują i, że kuriera wyślą itp. sprawa jest prosta, niema zaksięgowanej kasy, niema sprzętu. Nigdy niczego nie daje się nieznajomym, no chyba, że jakieś pierdoły.

Masz tutaj na poprawę humoru. Ten sam stary rodzaj przekrętu na nigeryjskiego księcia :smiley:

[edit]
Sorry chodziło mi o ten sketch :smiley:

A te osoby to kto? Pan Stabler? Ogarnij się…

autorze postu - na tym etapie to już nie Twoja broszka. Zgłosiłeś organom, więc nie słuchaj takich rad. bo będziesz, oględnie mówiąc mieszał w sprawie…

Jeśli Policja/Prokuratura (raczej ta pierwsza ) wszczęła od razu postępowanie w tej sprawie, to otrzymasz stosowne Postanowienie. Jeśli nie, to znaczy, że prowadzone są tzw. czynności sprawdzające. Niemniej jednak muszą się one zakończyć merytorycznie; albo odmową wszczęcia dochodzenia/umorzeniem przed wszczęciem, albo właśnie wszcęciem dochodzenia. Na to jest miesiąc czasu. O wszystkim powinieneś byc powiadomiony pisemnie stosownymi pismami, które w nagłówku mają nazwę POSTANOWIENIE

1 polubienie

Tylko nie wystawiaj już tego obecnego Acera, bo jak widać jesteś mega roztargniony i mógłbyś znowu paść ofiarą przestępstwa.

Autor, podaje sygnatury swoich pism.
Uczulam żeby tego nie robił, bo na kolejnych pojawi się np. adres domowy…

I tak i nie, w sprawie cywilnej na ten przykład, kiedy pozwę Ciebie o zapłatę, to mogę wnieść o zabezpieczenie Twojego rachunku. Tu natomiast byłby to jakikolwiek punkt zaczepienia, może więc szperać w sieci, jak ma czas… Natomiast moja wina, że nie doczytałem, że miał później, nie wcześniej, dostać zwrot za wysyłkę.

@anon7248146 Nie dostałem zwrotu żadnego za wysyłkę.

No nie ma takiej tragedii - sygnatura akt jest raczej dla wtajemniczonych i nie może sobie ona wyciec ot tak… Pan Stabler raczej nie śledzi tego wątku…

Ta sprawa od samego początku jest kryminalna i musi toczyć się w oparciu Kodeks Karny.
No i oczywiście zgodnie z KPK.

Dokładnie… A dane Pana Stabler o ile są prawdziwe…a pewnie nie… Mogą tu zostać.

Akurat Dane Pana Stablera mogą być prawdziwe, bo zdjęcie wygląda całkiem realnie. A kwestia czy Pan Stabler o tym wie to co innego :smiley:

1 polubienie

@aesereht A skąd wiesz, czy dane nie zostały sfałszowane ? A rzekome zdjęcie Pana Stabler nie jest wyszukane gdzieś z sieci internetowej ?

Przykładowo dane wujka Pana Stabler, na które miałem wysłać pieniądze według moich wyszukiwań w google i na google maps wskazuje cmentarz. Druga osoba, którą podaķ Pan Stabler też sprawdziłem i wskazuje miejsce z krzyżem - czyli cmentarz.

Na 100% nie wiem ale
Po pierwsze jest używany aktualny wzór dokumentu


Po drugie w internecie nic nie widnieje przy wyszukiwaniu wsteczym obrazem
Po trzecie pikselowo nie widać śladów modyfikacji cyfrowo obrazu
Po czwarte widać po krawędziach, że jest to zdjęcie wytarte krawędzie itp.
Organ wydający zgadza się z miastem

Oczywiście istnieje coś takiego jak dowody kolekcjonerskie i tego typu co potrafi po prostu wydrukować sfałszowany dowód, ale prościej znaleźć jakiś paszport który wyciekł i go używać.

Zwykle pochodzenie takich zdjęć jest z innych przekrętów gdzie wyciągają dane osobowy zdjęcia dowodów i tak dalej

@aesereht Myślisz, że bawiłby się w takie rzeczy 74 letni człowiek ? - data urodzenia 1947 rok. Data wydania dokumentu to 2016 rok - też dziwne.
Co to znaczy ? - że…

Nie to co pisałem znaczy, że zapewne ten dziadek był ofiarą oszustwa i teraz używają jego danych by oszukiwać dalej.

że w 2016 odnowił paszport?

@aesereht Ja się pytałem co znaczy to…

Masz w internecie strony , które zamiast słowami wyszukują sieć obrazem, czy gdzieś jeszcze występuje czy są podobne.

Po angielsku
reverse image search

Masz na poprawę humoru, mogłeś tak skończyć.