Otomoto integracja z własną www

Witam wszystkich

czy może ktoś z użytkowników integrował już może ogłoszenia na otomoto z własną stroną lub wykonywał takie coś dla jakiegoś klienta?

Co taka integracja miała by spełniać:

Chodzi o to że wstawiam swoje oferty do otomoto i chciałbym aby moje oferty były też widoczne na mojej prywatnej stornie.

Mam załóżmy stronę na której znajdują się różnej rzeczy, ale na głównej w środkowej kolumnie chciałbym aby były widoczne ofert oczywiście po kliknięciu w ofertę przeniesienie na stronę otomoto z szczegółami danej oferty.

Czy w ogóle wykonanie czegoś takiego jest prawne, tzn. z godne regulaminem otomoto ?

Po głowie chodzą mi zarysy jak by można było to wykonać.

Pierwszy sposób to jeżeli jest się dealerem otrzymuję się swój alias alias.otomoto.pl i tutaj jest możliwość wyświetlenia wszystkich ofert, teraz chyba trzeba by to załadować do ramki tylko wcześniej obciąć pryz użyciu php konkretne znaczniki żeby bł widoczny na stornie div w z ogłoszeniami, bez menu itp.

Drugi to jeżeli ktoś nie jest dealer, to przez moduł wyszukiwania który można też zaimplementować na własnej stornie tworzymy odpowiednie zapytanie i wynik żeby był zwracany do ramki z uciętymi znacznikami odpowiadającymi za menu itp.

Może jakieś inne rozwiązania i podejścia do tematu ?

Pozdrawiam

Jekobb

A przez API nie da rady?

http://otomoto.pl/index.php?sect=service⊂=uploader (na samym dole)

Nie jestem pewien ale mogłbyś sprobowac curl’em to zrobic powinno sie dać, zalogowac i wyciagnąć swoje ogloszenia, Poźniej tylko wyciać zbedny kod i wkleic do siebie na stronie.

Skontaktowałem się z firmą otomoto, za pomocą ich aplikacji api niestety nie jest to możliwe. Można tylko w drugą stronę, tzn. wysyłać ogłoszenia na giełdę. Natomiast mi chodzi żeby pobierać ogłoszenia i wyświetlać je na domowej stornie.

Pozdrawiam

Jekobb

cURL-em da się, właśnie sprawdziłem :).

http://php.net.pl/manual/pl/book.curl.php

Znam przykład, gdzie oferta pojazdów była parsowana i ściągana z Otomoto i umieszczana na stronie dealera, natomiast wkrótce to rozwiązanie przestało być dobre i zrobili po prostu sami nowy system, do którego wgrywają pojazdy i pokazują się one automatycznie zarówno na stronie salonu jak i Otomoto.

Także parsowanie jest OK, ale dopóki w Otomoto nie zmienią czegoś w kodzie i nie trzeba będzie poprawiać za każdym razem regułek :slight_smile: