Otowrzenie portu przy zmiennym ip

Witam. Czy wie ktoś w jaki sposób można otworzyć port 30000 do xlink kai przy zmiennym ip? próbowałem już 3 poradników ale żaden nie pomógł… :frowning:

Internet mam od netii a router to airlive wt 2000arm

Zmienne IP nie ma nic do otwierania portu. W dużym uproszczeniu zmienne IP to kwestia sieci zewnętrznej, a otwieranie portu - wewnętrznej.

Tak, ale w ustawieniach routera przy otwieraniu portu muszę przecież podać ip więc jakie?

Podajesz nr portu do otwarcia i numer IP komputera w twojej sieci lokalnej. IP swojego komputera, na którym chcesz odblokować port możesz sprawdzić wpisując w wierszu poleceń “ipconfig”. Zapewne będzie to 192.168.1.x (np. 192.168.1.2).

Pamiętaj jednak, że jeśli masz włączone dynamiczne przyznawanie adresów IP na routerze to ten adres może być nadawany różnym urządzeniom w zależności od tego, które z nich połączy się z siecią jako pierwsze. Najlepiej ustawić w systemie adresy IP na sztywno w ustawieniach sieciowych.

Zrobiłem tak jak mówisz (piszesz) ale na canyouseeme.org nadal wyświetla się connection refused

Teraz zamiast refused mam connection time out ;/ (gdy użyłem ip z hamahi)

  1. Wpisz we wierszu poleceń “ipconfig /all” i pokaż, co zostało wyświetlone jako wynik.

  2. Zrób zrzuty ekranu z panelem ustawień routera (przede wszystkim z ustawieniami otwierania portów) i pokaż je tutaj.

  3. Sprawdź czy firewall programowy i/lub sprzętowy nie blokuje ci ruchu po tym porcie.

  1. beztytuuxmw.png

  2. beztytuu1em.png

3)nie blokuje…

Musisz znaleźć ustawienia od przypisywania na sztywno MAC adresom poszczególne IP

Teraz masz 192.168.2.10, ale może ci się zmienic jeśli ip przypisuje automatycznie dhcp

tylko że w ustawieniach windy zmieniłem automatyczny na statyczny adres ip ;/

W App : wpisz cokolwiek.

Protokół: ALL

Start: 30000

End: 30000

Local ip: 192.xxx.2.10

Zapisujesz i restartujesz. Przypisz w serwerze DHCP automatyczne przypisane do tego komputera IP żebyś nie miał irytującego konfliktu czasami.

Robię wszystko tak jak mówicie i nic zapora wyłączona jest nawet. Nie ma może jakiegoś programu czy czegoś co by to zrobiło za mnie bo sam już nie wiem co mogęźle robić

Włącz w Routerze UPnP, a w opcjach Kai ustaw Kai port na 0.