Otowrzenie portu przy zmiennym ip

(Eyaf) #1

Witam. Czy wie ktoś w jaki sposób można otworzyć port 30000 do xlink kai przy zmiennym ip? próbowałem już 3 poradników ale żaden nie pomógł... :frowning:

Internet mam od netii a router to airlive wt 2000arm

(kamil_w) #2

Zmienne IP nie ma nic do otwierania portu. W dużym uproszczeniu zmienne IP to kwestia sieci zewnętrznej, a otwieranie portu - wewnętrznej.

(Eyaf) #3

Tak, ale w ustawieniach routera przy otwieraniu portu muszę przecież podać ip więc jakie?

(kamil_w) #4

Podajesz nr portu do otwarcia i numer IP komputera w twojej sieci lokalnej. IP swojego komputera, na którym chcesz odblokować port możesz sprawdzić wpisując w wierszu poleceń "ipconfig". Zapewne będzie to 192.168.1.x (np. 192.168.1.2).

Pamiętaj jednak, że jeśli masz włączone dynamiczne przyznawanie adresów IP na routerze to ten adres może być nadawany różnym urządzeniom w zależności od tego, które z nich połączy się z siecią jako pierwsze. Najlepiej ustawić w systemie adresy IP na sztywno w ustawieniach sieciowych.

(Eyaf) #5

Zrobiłem tak jak mówisz (piszesz) ale na canyouseeme.org nadal wyświetla się connection refused

Teraz zamiast refused mam connection time out ;/ (gdy użyłem ip z hamahi)

(kamil_w) #6
  1. Wpisz we wierszu poleceń "ipconfig /all" i pokaż, co zostało wyświetlone jako wynik.

2. Zrób zrzuty ekranu z panelem ustawień routera (przede wszystkim z ustawieniami otwierania portów) i pokaż je tutaj.

3. Sprawdź czy firewall programowy i/lub sprzętowy nie blokuje ci ruchu po tym porcie.

(Eyaf) #7

1) beztytuuxmw.png

2) beztytuu1em.png

3)nie blokuje...

(Błażej) #8

Musisz znaleźć ustawienia od przypisywania na sztywno MAC adresom poszczególne IP

Teraz masz 192.168.2.10, ale może ci się zmienic jeśli ip przypisuje automatycznie dhcp

(Eyaf) #9

tylko że w ustawieniach windy zmieniłem automatyczny na statyczny adres ip ;/

(Dimm Dna) #10

W App : wpisz cokolwiek.

Protokół: ALL

Start: 30000

End: 30000

Local ip: 192.xxx.2.10

Zapisujesz i restartujesz. Przypisz w serwerze DHCP automatyczne przypisane do tego komputera IP żebyś nie miał irytującego konfliktu czasami.

(Eyaf) #11

Robię wszystko tak jak mówicie i nic zapora wyłączona jest nawet. Nie ma może jakiegoś programu czy czegoś co by to zrobiło za mnie bo sam już nie wiem co mogęźle robić

(Dimm Dna) #12

Włącz w Routerze UPnP, a w opcjach Kai ustaw Kai port na 0.