Otwarcie firmy i legalne oprogramowanie


(Odszczep) #1

Witam

Mam zamiar otworzyć firmę i chcę zakupić oprogramowanie

-Win XP Professional BOX

-MS Office 2003 Professional BOX

Czy zakupione na allegro lub w sklepie (oczywiście na fakturę) oprogramowanie będę mógł normalnie zarejestrować i używać? Wiem że to oprogramowanie nie jest wspierane już ale pracować na Win 7,8 czy nowym Office nie lubię, nie umie i nie chce.

Ale jeżeli musiałbym kupić nowe oprogramowanie to jakie moduły wybrać dla Windowsa albo Office dla małej narazie 1 osobowej firmy. Oraz jaka licencja na ESET była by najlepsza?

Może to banały ale o nowych systemach nie mam pojęcia, cały czas używam XP.


(mktos) #2

Brak wsparcia nie przeszkadza - możesz bezproblemowo używać.

Dla 1-osobowej firmy zastanów się, czy koniecznie potrzebujesz XP Pro, bo XP Home jest tańszy, a oczywiście można go używać w firmie.


(Cedar) #3

Wybór błędny - system, na którym będziesz miał problemy z uruchomieniem nowych programów, kończące się wsparcie, niższe bezpieczeństwo (ważna sprawa w firmie - możliwość utraty danych)

Dlaczego system w wersji BOX? Nie ma więcej funkcji, tylko różnice w licencji użytkowania.

Prof? Może wystarczy tańszy Home?

Pomijam kwestie bezpieczeństwa, co do wygody - mogę zrozumieć niechęć do Win 8, ale do Win 7 bardzo łatwo się przekonać.

Jakiego typu programy będziesz używał w tej firmie? Do czego jeszcze komputer będzie wykorzystywany?

Może wystarczą darmowe odpowiedniki - jakiś Linux + Open Office?


(Odszczep) #4

Generalnie chcę się zajmować skanowaniem dokumentów i ich archiwizacją więc do działalności potrzebuję jedynie jakieś standardowe programy do obsługi skanera + obsługa bazy danych ze skanami. Może jakiś program graficzny ale raczej nie płatny.

Wersja BOX gdyż z tego co poczytałem wersje OEM można używać jedynie na pierwszym komputerze na którym system ten zainstalowano. Co w przypadku zmiany sprzętu?

Pewnie do 7 bym się przekonał ale trzeba mieć już dobrego kompa żeby to chodziło a mi do obsługi wspomnianych programów wystarczą kompy obsługujące XP.

Co do Linuxa to nie znam - mam 30 lat ale jakoś nie odważyłem się/nie miałem czasu spróbować. Sam system nie jest problemem chodzi o przyzwyczajenie do wyglądu. Jeżeli chodzi o pakiet biurowy to pewnie będzie Open Office. Pytam tak w razie W.


(Cedar) #5

Wymagania Win 7 są wcale nie dużo wyższe, do tego co piszesz nie musi być komputer z prockiem i7 itp.

U siebie miałem XP, mam od 2 lat Win 7, różnica w szybkości pracy pomijalna.

Podaj jaki masz sprzęt.

Widziałeś różnice w cenie - OEM i BOX? Kupując teraz OEM masz już zaoszczędzoną kasę na następny OEM dla nowego sprzętu.

nowy sprzęt może być też nie obsługiwany przez starego XP. I co wtedy?

A jeśli sprzętu nie zmienisz, to komuś za kilka lat sprzedasz starego XP BOX? :wink:


(szefunio) #6

http://electram.pl/pl/kategoria/Windows_Vista

W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego


(Odszczep) #7

Ale to Vista Home więc czy mogę jej używać w firmie?

Właśnie szukam konfiguracji najmocniejszej dla XP, żeby wykorzystać max z systemu i sprzętu. Nie wiem na jaką technologię mógłbym sobie pozwolić. Czy na dwurdzeniowe czy raczej przy jednym pozostać. Słyszałem że Win XP Professional uciągnie dwa rdzenie ale nie wiem. W takich tematach jestem zielony i prosiłbym trochę o pojaśnienie. No i wolałbym stacjonarny komputer oczywiście.

Cenowo wiem ale jak kasę ma dać urząd pracy (albo urząd który nie umie znaleźć pracy) to czemu nie brać lepszego?


(Cedar) #8

Tak, “Home” oznacza typ/wersję a nie przeznaczenie domowe

“Uciągnie” rdzenie tak samo 4, 6, 8. Ograniczenie jest w ilości procesorów a nie rdzeni.

Z jednym rdzeniem to obecnie trudno wydajny i nowoczesny procesor kupić

Nie “lepszego” tylko “droższego”

BOX od OEM nie różni się ani jedną funkcją tylko zapisami licencyjnymi i ceną.

Napisałem wcześniej: kupisz nowoczesny sprzęt i możesz nie mieć do niego sterowników dla XP bo producenci sprzętu nie piszą ich na stary system. Czyli zacznie się od problemów, że coś ci nie działa.


(saquas) #9

Jak założysz firmę polecam nad zastanowieniem się nad http://www.microsoft.com/bizspark/. Poczytaj o tym, może będzie Ci się bardziej opłacać niż osobne kupowanie office i winXP.


(szefunio) #10

Jednordzeniowe procesory mogą już mieć duże problemy z wydajnością. Sam posiadam jeszcze dwuwątkowego Pentium 4 3,06Ghz, ale to już jego ostatki.

Jeżeli chodzi o system, to XP w kwietniu 2014 przestanie otrzymywać jakiekolwiek wsparcie, więc Vista w tej cenie będzie optymalnym wyborem. Jeżeli to Ci nie wystarczy, to zawsze można kupić Vistę z uaktualnieniem do 8. Tanio.

http://electram.pl/pl/produkt/45/Window … _Win_Vista


(SilberPunkt) #11

Popieram Cedara. Za róznice w cenie pomiędzy BOX a OEM kupisz/rozbudujesz komputer do poziomu spokojnie dającego radę Windows 7. Kupowanie obecnie XP w BOX to wyrzucone w błoto pieniądze… Jeśli kupisz nowe podzespoły (np. płyta główna) to w okresie gwarancji spokojnie możesz przenieść licencję OEM na podzespół wymieniony na gwarancji.

:roll: