Otwarty BitComet odcina dostęp do sieci dla innego softu

Mam następujący problem: używam BitCometa jako menedżera pobierania i dla przykładu potrzebuje pobrać kilkanaście małych plików z serwera (a dokładnie kompilacje Firefoksa) więc wrzucam sobie to do harmonogramu i wszystko się automatycznie ściąga. Od kilku tygodni zauważyłem pewien problem: otóż do tej pory mogłem jednocześnie i ściągać plik z sieci i korzystać w ograniczonym zakresie z samego przeglądania internetu. Obecnie (nie wiem dlaczego i po czym) gdy BitComet zacznie ściągać jakiś plik, w innych programach korzystających z sieci, urywa się do niej dostęp. Chodzi tu o przede wszystkim Firefoksa (widać wtedy komunikat “łączenie się…”), GG, X-Fire, AQQ, Guild Wars i Outlook - czyli chyba wszystko :slight_smile: Po prostu dopóki nie zamknę BitCometa, dopóty nic nie może korzystać z sieci, a jest to denerwujące, bowiem nie raz potrzebuję korzystać z kilku rzeczy na raz.

I tak - komp czysty i odpowiednio skonfigurowany (zapora, antywirus, porty na routerze itp.), najnowsze aktualizacje, cały soft w kompie najnowszy; do tej pory wszystko działało cycuś-glancuś. A teraz coś się po prostu kaszani…

Zna ktoś odpowiedź?

Z góry dziękuję.

Ogranicz prędkość pobierania na BitComet . Możesz też zwiększyć ilość jednoczesnych połączeń, za pomocą np. EvlD4226. Jeżeli masz XP, to domyślnie system odgranicza połączenia do 10. Za pomocą tego patch’a możesz to zmienić (ma 50 ustawionych fabrycznie), np. do 100 połączeń (więcej nie ma sensu).

Dzięki za pomoc, ale przecież napisałem wyraźnie, że wcześniej wszystko było OK.

A teraz, czy pobieram jeden czy 100 plików czy w ogóle stoi zapauzowane pobieranie, BitComet odcina dostęp do innych programów…

Zawsze miałem ustawione pobieranie na maksa i mogłem w tym czasie bez większych problemów korzystać z innego softu mającego dostęp do sieci.