Otwieram plik .rtf i


(Vronsson) #1

Cześć.

Mam dość poważny problem i może komuś z was uda się mi pomóc. Stworzyłem plik .rtf od którego wrzuciłem trochę danych potrzebnych mi w tym momencie do pracy. Plik został stworzony na XP, a w pracy mam 7. Otwierając plik w pracy okazało się, że ani Office, ani WordPad nie widzą tekstu. Tzn. coś tam jest, ponieważ kiedy użyję ctrl+A zaznacza się 3/4 strony, natomiast samego tekstu nie widać. Wklejając do notatnika również widać, że coś tam się wkleiło, natomiast tekstu również nie ma. Przeklejanie z dokumentu do dokumentu nic nie daje. Ktoś ma pomysł jak odzyskać ten plik? Będę mega wdzięczny za sensowne sugestie.


(johhny95) #2

Zgrać ten plik na pendrive lub wysłać na swojego e maila. Otworzyć w domu  zainstalować jakiegoś open offica  po czym przekopiować tekst z notatnika i zapisać w formacie .doc lub .docx i otworzyć plik w pracy 


(Vronsson) #3

W domu już sobie z nim poradzę. Chodzi mi o to, czy w tym momencie mogę zrobić coś, żeby te dane odzyskać.


(johhny95) #4

No to najlepiej poproś kogoś z domowników żeby wysłał Ci na pocztę odpowiednio zapisany plik na a Ty sobie go otworzysz w pracy :wink:


(Vronsson) #5

Przewertowałem Google i nic nie znalazłem, więc jak na tę chwilę jest to jedyne wyjście. Dzięki za chęci :slight_smile: Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł jak rozwalić ten problem bardzo proszę o podpowiedź.


(pocolog) #6

Spróbuj przekonwertować go na pdf lub inny format np tutaj http://www.convertfiles.com/

To strasznie dziwne że Windows nie jest kompatybilny z formatem plików który sam wymyślił :smiley:


(Vronsson) #7

Próbowałem tej metody przez drukarkę pdfów, ale niestety jest wynik negatywny. 


(johhny95) #8

Czyli raczej mój pomysł na wyjście z tej sytuacji jest najbardziej  trafny :slight_smile:


(pocolog) #9

Wygląda na to że plik jest uszkodzony bo innego rozwiązania nie widzę.


(sajmon17099) #10

A spróbuj takiego czegoś - może pomoże:

  1. Przekopiuj tam uszkodzony dokument (przekopiuj, nie przenieś albo wytnij, przekopiuj żeby był taki backup)

  2. Otwórz tę kopię

  3. Kliknij “Zapisz jako”


(Semtex) #11

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.