Otwieram plik .rtf i

Cześć.

Mam dość poważny problem i może komuś z was uda się mi pomóc. Stworzyłem plik .rtf od którego wrzuciłem trochę danych potrzebnych mi w tym momencie do pracy. Plik został stworzony na XP, a w pracy mam 7. Otwierając plik w pracy okazało się, że ani Office, ani WordPad nie widzą tekstu. Tzn. coś tam jest, ponieważ kiedy użyję ctrl+A zaznacza się 3/4 strony, natomiast samego tekstu nie widać. Wklejając do notatnika również widać, że coś tam się wkleiło, natomiast tekstu również nie ma. Przeklejanie z dokumentu do dokumentu nic nie daje. Ktoś ma pomysł jak odzyskać ten plik? Będę mega wdzięczny za sensowne sugestie.

Zgrać ten plik na pendrive lub wysłać na swojego e maila. Otworzyć w domu  zainstalować jakiegoś open offica  po czym przekopiować tekst z notatnika i zapisać w formacie .doc lub .docx i otworzyć plik w pracy 

W domu już sobie z nim poradzę. Chodzi mi o to, czy w tym momencie mogę zrobić coś, żeby te dane odzyskać.

No to najlepiej poproś kogoś z domowników żeby wysłał Ci na pocztę odpowiednio zapisany plik na a Ty sobie go otworzysz w pracy :wink:

Przewertowałem Google i nic nie znalazłem, więc jak na tę chwilę jest to jedyne wyjście. Dzięki za chęci :slight_smile: Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł jak rozwalić ten problem bardzo proszę o podpowiedź.

Spróbuj przekonwertować go na pdf lub inny format np tutaj http://www.convertfiles.com/

To strasznie dziwne że Windows nie jest kompatybilny z formatem plików który sam wymyślił :smiley:

Próbowałem tej metody przez drukarkę pdfów, ale niestety jest wynik negatywny. 

Czyli raczej mój pomysł na wyjście z tej sytuacji jest najbardziej  trafny :slight_smile:

Wygląda na to że plik jest uszkodzony bo innego rozwiązania nie widzę.

A spróbuj takiego czegoś - może pomoże:

  1. Przekopiuj tam uszkodzony dokument (przekopiuj, nie przenieś albo wytnij, przekopiuj żeby był taki backup)

  2. Otwórz tę kopię

  3. Kliknij “Zapisz jako”

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.