Otwieranie linka z IE w domyślnej systemowej przeglądarce

Poszukuję kodu/skryptu do użycia na stronie (najlepiej php lub js) który spowoduje że po kliknięciu w linka umieszczonego na niej zostanie on otwarty w przeglądarce która jest domyślną przeglądarką w systemie.

Skrypt musi działać w Internet Explorerze ale nie może bazować na activex.

Chodzi o to że jak ktoś ma domyślną przeglądarkę np. Firefoxa (lub inną) ale wejdzie na stronę w internet explorerze i kliknie linka to żeby otworzył się on w domyślnej przeglądarce a nie w ie.

Oczywiście szukałem już w sieci ale jak na razie znalazłem jedynie kody bazujące na activex lub na wewnętrznych funkcjach firefoxa (a mi jest potrzebny kod działający w ie z wyłączonym activex).

Dodane 13.10.2010 (Śr) 14:38

Dodam jeszcze że chodzi o jak najprostszy kod.

Sprawdzanie przeglądarki czy inne bajery nie są potrzebne ani nawet nie musi to być zgodne z innymi przeglądarkami byle by działało w ie.

A w np. Googlach szukałeś?

http://www.webmaster-forum.pl/topics38/link-ustawienia-strony-jako-strona-startowa-javascript-vt55.htm

ra-v , nie przeczytałeś zbyt uważnie tego co napisałem.

Nie chodzi mi o ustawianie strony domowej tylko:

Ale jak - otwierasz pod IE stronę a po kliknięciu otwiera ci się podstrona pod Firefox? Takie rzezy to co najwyżej w Javie albo Flashu ale to myslę że AV albo Firewall zablokuje.

ra-v , mniej więcej o to chodzi tyle że ma jak ktoś ma domyślną np. operę to żeby otworzyło w operze a jak domyślne jest ie to w ie (bo strona z tym linkiem będzie wyświetlana w programie który używa silnika ie, zwykły link otwierany jest w takim przypadku w oknie ie).

Przez activex już testowałem i działało całkiem nieźle tyle że potrzebuję coś niezależnego od activex, z tego samego powodu flash java też odpadają.

Trafiłem też skrypt tego rodzaju pod ff ale on działa tylko pod ff a mi potrzebne pod ie.