Otwieranie linków - wybór programu i zagrożenia

Czy jeśli kliknie się na link np. w komentarzu na yt czy w jakimś komunikatorze i pojawi się wybór w jakim programie chcemy ten link otworzyć (na telefonie), jednak wtedy cofnie się akcje i nie wybierze żadnego programu (nic się więc nie otwiera) to istnieje jakieś niebezpieczeństwo (zakładając, że link byl niebezpieczny)?

Tak/Nie
Zależy od konkretnego programu.

W zdecydowanej większości przypadków nic się nie stanie.

Dziękuję. Przeglądając YouTube przez przypadek kliknąłem jak ktoś w komentarzu wysłał i cofnąłem gdy prosiło o wybór programu. Link byl do strony https://80.lv Według virustotal nic złego więc chyba jest ok?

Niby portal o grach, lepiej skanować w jakimś analizatorze co strona robi:

https://www.hybrid-analysis.com/sample/22961ab0c850ce8ecf83074f622a1d7aa706e0ad902d9d82e7f2f81bdd6b63ed

https://sitecheck.sucuri.net/results/https/80.lv

https://scanner.pcrisk.com/detailed_report/80.lv#details

chyba, że strona maskuje się przed dziwnymi maszynami (ktoś zrobił testy na identyfikacje startu w popularnych wirtualnych środowiskach).

Czy te analizatory coś pokazały? Średnio się na tym znam.

Niby niezabezpieczana przed lub używa:

MITRE ATT&CK™ Technique - T1043 - Commonly Used Port

ATT&CK ID T1043
Tactics Command and Control
Description Adversaries may communicate over a commonly used port to bypass firewalls or network detection systems and to blend with normal network activity to avoid more detailed inspection(…)
Source https://attack.mitre.org/techniques/T1043
Suspicious Indicators * Sends traffic on typical HTTP outbound port, but without HTTP header

Na stronę nie wszedłem (zatrzymałem się na wyborze aplikacji do otwarcia), skany nic nie wykryły na telefonie to chyba jest ok?
Co do tego scanner.pcrisk to dobra strona? Coś jak virustotal? @krystian3w

Atak też da się skonfiguraować, że co innego się wyświetli jeżeli będziesz próbował wejść z pc a co innego z telefonu :slight_smile:

Jeżeli nie wszedłeś to nie masz się co martwić, jeżeli miałbyś iphona to tym bardziej

Chciałem sprawdzić strone na virustotal i kliknąłem kopia myśląc, że skopiuje mi link. Natomiast otworzyła się nowa karta (która od razu zamknąłem, nie było widać nic nawet w historii). Jak się okazuje opcja “kopia” otwiera jakas kopie strony czy cos. Jednak po wszystkim sprawdziłem link do tej strony na virustotal i nic nie wykrylo, skan na komputerze tez nic nie wykrył. Wszystko powinno być dobrze w takim wypadku?
@krystian3w