Otwieranie pliku EXE - Ostrzeżenie o zabezpieczeniach

Witam,

mam świeżą instalację Windows XP SP2 i za każdym razem gdy chcę uruchomić plik EXE pojawia się ostrzeżenie o zabezpieczeniach. Muszę potwierdzić chęć uruchomienia pliku. Oczywiście jest checkbox “Zawsze pytaj przed otwarciem tego pliku” ale nawet po jego odznaczeniu to okienko pojawia się zawsze.

Myślałem, że może trzeba coś zmienić ręcznie w rejestrze ale nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat… Dlatego proszę o pomoc - jak się tego pozbyć?!

8294a0c3f8057b33.png

Spróbuj kliknąć PPM na pliku i wybierz właściwości…Tam w zakładce “ogólne” na samym dole znajdziesz opcję “zabezpieczenia”…Kliknij na “odblokuj” i powinno działać…

To działa, rzeczywiście, ale tylko dla jednego konkretnego pliku :-x Po wybraniu właściwości innego pliku EXE, opcja ta wciąż jest aktywna i przy próbie uruchomienia go, znowu pokazuje się okienko “ostrzeżenie o zabezpieczeniach”.

Spróbuj może tak:

http://groups.google.pl/group/ms-news.p … 1208fea928

http://www.searchengines.pl/lofiversion … 91091.html

Czy plik nie ściągane przez IE też się tak zachowują ?

Po zmianie ustawień IE opisanej w pierwszym linku, który podałeś, pliki EXE ściągnięte przez IE uruchamiają się normalnie. Jednak marne to pocieszenie, bo ten sam plik ściągnięty przez Firefoxa już wymaga potwierdzenia uruchomienia…

Na szczęście pod drugim linkiem kryje się rozwiązanie :slight_smile:

Swoją drogą to bardzo dziwne, gdyż nigdy wcześniej ten problem nie występował. System instalowałem z tej samej płyty już kilka razy i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jedyną zmianą do wcześniejszych instalacji jest hasło Administratora, którego nigdy wcześniej nie zakładałem, a tym razem je założyłem. Może to ma jakieś znaczenie…

Anyway, problem rozwiązany - dziękuję za pomoc :slight_smile:

Dodam tylko, że pod Vistą sposób opisany przez @tomilipin również działa. Dziękuje bardzo:) Pozdrawiam

No a jeżeli ktoś ma XP Home wtedy nie zastosuje tego rozwiązania ale można

Panel sterowania >> Opcje internetowe >> Zabezpieczenia >> Internet >> poziom niestandardowy >> zaznacz włączyć Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików

:slight_smile: