Otwieranie pliku .iso - jak to zrobić programem UltraIso?

Witam.

Przepraszam jeśli ten temat już był, przejrzałam co jest na forum na ten temat ale niewiele zrozumiałam.

Mam plik z rozszerzeniem .iso. Nie mam pojęcia jak go otworzyć. Ściągnęłam program UltraIso ale nie wiem co dalej.

Proszę o jakieś wskazówki, cokolwiek, jestem zielona i nie wiem co mam z tym zrobić.

P.S. Nie chcę tego wypalać na płycie, tylko obejrzeć na komputerze. Może można jakoś to skonwertować na inny format?

Pozdrawiam.

W UltraISO z górnego Menu możesz wybrać opcję “Zamontuj jako napęd wirtualny…”, potem wskazać programowi gdzie zapisałaś ten plik .iso i po “zamontowaniu” otworzyć plik w Moim Komputerze, w utworzonym napędzie wirtualnym, który tam się pojawi.

Można np. pobrać program Virtual CloneDrive i stworzyć w nim wirtualny napęd w którym to można zamontować plik .iso i zobaczyć zawartość.

UltraISO jest programem głównie do otwarcia, edycji i konwersji obrazów płyt takich jak ISO NRG IMG i innych.

Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że posiadasz obraz iso płyty z jakimś filmem. Musisz go zamontować w wirtualnym dysku takim jak posiada UltraISO (pytał się o niego przy instalacji), Alcohol lub ten co ci polecę na początek - http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-Clo … 12817.html

Sam plik ISO możesz otworzyć także większości archizerów np. winrar, haozip i wypakować zawartość jeśli nie jest chroniona.

…lub wypalić i obejrzeć z płyty.

Jak chcesz obejrzeć zawartość pliku .iso to w programie UltraIso --> Otwórz i już masz.

Jeśli chcesz uruchomić to co jest “w środku” iso to najlepiej zainstalować DaemonLiteTools i do niego załadować plik obrazu i gotowe. Efekt jest taki sam jakbyś nagrała na płytę.

ja otwieram pliki deamon tools i interfejs jest po polsku

Gość pyta o ultraiso, a wy mu deamona, alcohol i inne badziewie polecacie. PO CO ??

Masz opcję zamontuj pod ppm (powinnaś mieć)