Otwieranie pliku - ostrzeżenie o zabezpieczeniach

Witam,

Mam drobny problem z wyskakującym okienkiem “Otwieranie pliku - ostrzeżenie o zabezpieczeniach” przy otwieraniu wielu aplikacji np. Paint’a. Za każdym razem gdy chcę otworzyć plik wyskakuje poniższe okienko:

fotoii.jpg

Szukałem w necie jak pozbyć się tego problemu i znalazłem informację aby włączyć W opcjach internetowych modyfikacja strefy internet na zakładce Zabezpieczenia - “opcja uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików”.

Powyższe działanie rozwiązuje problem wyskakujących okienek ale pojawia się kolejny problem, mianowicie pasek z ostrzeżeniem o zabezpieczeniach. Poniżej zamieszczam rozwiązanie, ale nie działa w Windows 7 Home edition - nie można uruchomić GDEDIT.MSC :

Windows 7: Disable the “Open File Security Warning” message

I really hate those “are you sure” security questions. They just dull your senses towards security and people just learn to click through them anyways.

So, lets just save the trouble and get rid of them altogether.

* Fire up the Control Panel

* Select “Internet Options”

* Security

* Custom Level

* Under the “Miscellaneous” branch

* Find “Launching applications and unsafe files”

* Set it to “Enable (not secure)”

* Save your way out of there.

Now the security warnings are gone. However, Internet Explorer will complain everytime you open it by displaying an error page with a yellow information bar.

To get rid of it:

* Run “gpedit.msc”

* Under “Computer Configuration”

* Select “Administrative Templates”

* “Windows Components”

* “Internet Explorer”

* Change “Turn off the Security Settings Check feature” to “Enabled”

That should stop the annoying error messages.

PROSZĘ O POMOC

Panel Sterowania -> System I Zabezpieczenia -> Centrum Akcji i z lewego menu wybierz Zmień Ustawienia Funkcji Kontrola Konta Użytkownika po uruchomieniu, której obniż poziom (suwakiem) na drugi lub trzeci od góry.

Pozdrawiam

Tej przystawki nie ma w Win 7 HP :expressionless:

W tym momencie nic to nie da, tu nie chodzi o problem z UAC, kolega ma “problem” z DEP!

W sumie żeby go rozwiązać możesz wyłączyć DEP w systemie, osobiście nie polecam, w celu wyłączenia pobierz sobie Sunrise Seven, popatrz na zrzut gdzie wyłączyć :wink:

beztytuuqkw.th.jpg

Zaptaszkuj pozycję w ramce i postępuj zgodnie z podpowiedziami programu, dla prawidłowego działania program musi być cały czas zainstalowany w systemie !!

Przed wszystkim sprawdź czy masz ustawienia jak na zrzucie:

beztytuu1n.th.jpg

Znajdziesz je w: Menu start- prawym myszy na “Komputer”- właściwości- po lewej “zaawansowane ustawienia systemu”- w nowym okienku “zaawansowane”- wydajność “ustawienia”- w nowym okienku “zapobieganie wykonywaniu danych”

Domyślne ustawienia mają być takie jak na zrzucie.