Otwieranie portow - problem

Witam mam nastepujacy problem. Chcialem pograc w starcraft 1 niestety nie moge hostowac gry. z tego co wyczytalem potrzebny do tego jest otwarty port 6112. mam router tp link otwarlem porty wedlug instrukcji z internetu wylaczylem fw i antywirusa dzwonilem nawet do inei zeby moje zewnetrzen ip i ip routera bylo takie samo niestety kiedy wchodze do gry problem wystepuje nadal. sprawdzalem port kilkoma stronami online i wedlug tych stron mam porty poblokowane. nie bardzo wiem co dalej moglbym zrobic czy ktos ma jakis pomysl?

1)Ten port 6112 to UDP - nie TCP

2)Ustawienia

  • Home Team - Make game public

  • Away Team - Open

Zaleca się aktualizację do najnowszej wersji 1.16.1

 

probowalem otwierac i tcp i udp. akutalizacje mam automatyczna mam org sc wiec przy laczeniu z bn robi sie automatycznie :slight_smile: moge dolaczac do gier moge wiejsc na bn na us west i na asia ale nawet tam gdy hostuje gry nikt nie moze dolaczyc bo wyskakuje komunikat ’ latency is too high’ . natomiast na europe wyswietla mi komunikat ‘u need to open 6112 udp port’ i moge jedynie korzystac z chatu. . ustawienia wiem tak robilem zawsze pare lat temu gralem w sc dosc duzo pamietam jeszcze costam :slight_smile: bylbym naprawde wdzieczny gdyby ktos pomogl mi rozwiazac ten problem wczoraj cala noc szperalem po ustawieniach routera i roznych forach jedyne co znalazlem to ze byc moze dostawca blokuje ten port lub ip zewnetrzne rozni sie od tego z routera - dzwonilem dzis do inei ip ustawili mi juz takie samo a portow podobno nie blokuja moga byc zablokowane jedyine w routerze lub ustawieniach systemu wiec moje pomysly sie juz skonczyly :<

Model mojego routera to TL-WR841N korzystam z win xp o ile to komus cos pomoze :stuck_out_tongue:

Otwarcie samych portów nie wystarczy bo ten serwery gry nie działa na routerze tylko na twoim komputerze,to musisz jeszcze przekierować port na ten komputer,najlepiej daj statyczne ip,przekieruj port i odblokuj ten port w systemowej zaporze.Uruchom serwer gry,wejdż na:

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

wpisz swoje ip i port który odblokowowałeś i jak jest otwarty tzn że zrobiłeś dobrze i wszytko powinno działać.

 

no coz temat do zamkniecia, dzis gra ruszyla mimo ze nic nie zmienialem - podejrzewam ze byc moze w inei musieli cos zresetowac co potrwalo dluzej mimo ze ip widzialem ze mam to samo na routerze i zewnetrznie po jakichs pol godziny innego wyjasnienia nie widze :stuck_out_tongue: w kazdym razie dziekuje wam bardzo za chec pomocy :slight_smile: