Otwieranie samochodu za pomocą telefonu komórkowego

mam pytanie czy jest możliwe otwieranie samochodu wyposażonego w pilota od zamka centralnego i alarmu za pomocą telefonu komórkowego


jeśli tak to podajcie jakim telefonem i jakiego oprogramowania nalezy użyć

Wątpie… każdy pilot do zamka ma inne coś tam. Gdyby każdy miałto samo mógłbys otworzyć każde auto.

Więc chyba nie ma sposobu aby otworzyć samochód za pomocą tel kom

wiem, że każde auto ma inną częstotliwość - ciekawi mnie czy jest program, który zczyta tą częstotliwość z mojego pilota i przy użyciu bluetooth-a albo irdy będzie potem emitować ten sam tym fal

wiem że można zrobić z telefonu z symbianem i bluetooth pilot do TV ale czy do samochodu to jeszcze nie słyszałem

ne0

nie ma takiej opcji ;]

ale owszem są urządzenia do przechwytywania kodu z pilota ale to stosują tylko złodzieje i nie jest to tanie .

a dlaczego nie ma takiej opcji ktos spyta ?

ano temu by samochód mógł otworzyć tylko jego właściciel a nie wszyscy do okoła ;]

Samochody posiadają różne systemy sterowania albo mają podczerwień (otwierane z bliskiej odległości) albo radiowo (nawet można otwierać z około 300 metrów) np. do renaultów ze sterowniem na podczerwień można dopasować praktycznie każdego pilota uniwersalnego “telewizyjnego” ale do tego jest wymagna odpowiednia instrukcja wykonania zaprogramowania takiego pilota możliwe jest to tylko poprzez odpowiednią kombinacje klawiasza zamykania drzwi i kluczyka w stacyjce więc aby to zrobić musimy posłużyć się orginalnym pilotem , zapewne telefony które posiadają podczerwień również można by było dostosować do otwierania niektórych samochodów, acha zapomnałem dodać że aby uruchomić renaulta sam pilot “uniwersalny” nie załatwi wszystkiego bo żeby uruchomić samochód w stacyjce musi znaleść się odpowiedni “kodowy” kluczyk.A dla złodzieja wiadomo nie ma samochodów nie do otwarcia i uruchomienia zwłaszcza dla polaków, polacy to wykwalifikowani fachowcy od urodzenia.

Jest to mozliwe do zrobienia ale tylko i wyłacznie na swoja reke to musisz zrobic. Wszystko idzie zrobic tylko trzeba chciec.