Otwieranie strony 192.168.1.1

Nie mogę otworzyć strony 192.168.1.1 Dotychczas wszystko mi się otwierało. Jako użytkownik wpisywałem :admin", ale teraz hasło zapomniałem.Proszę o pomoc jak mam otworzyć tą stronę.

Nie możesz się zalogować z powodu braku hasła czy w ogóle nie wczytuje się ta strona?

w pierwszym przypadku zobacz w instrukcji jak się przywraca domyślne ustawienia routera i jakie są domyślne dane logowania (potem czeka Cię ponowna konfiguracja routera)

w drugim w pierwszej kolejności sprawdź czy masz połączenie z tą siecią

To nie strona tylko panel Routera, a że napisany w HTMLu to zupełnie inna para kaloszy. Nie każdy dokument HTML jest stroną www :wink:

I jako hasło spróbuj wpisać to samo , jak nic nie było zmieniane powinno “załapać”

:slight_smile:

Albo zresetuj router. Tylko upewnij się, że będziesz go w stanie ponownie skonfigurować.

Każdy dokument HTML jest stroną WWW :slight_smile: Za Wikipedią:

Natomiast nie jest to witryna, serwis ani portal internetowy.

A to już zależy od routera. W niektórych domyślnie nie ma hasła, trzeba zostawić puste pole, a w jeszcze innych (np. Netgear) hasłem domyślnym jest “password”.

Zazwyczaj domyślne dane do logowania (i domyślne IP) podane są na spodzie routera.

W większości przypadków w PHP lub innym języku skryptowym :wink:

Taka informacja, niestety, nie na każdym routerze się znajduje, np. na moim nie ma takiej informacji, co najwyżej w instrukcji obsługi, do której polecam zajrzeć. Można jeszcze w sieci znaleźć listę domyślnych loginów i haseł dla poszczególnych modeli routerów.

Pozdrawiam!

W czystym PHP, bez użycia (X)HTML-a, nie napiszesz strony WWW :slight_smile:

Jest jeszcze jedna możliwość. Mianowicie mógł się zmienić adres routera. Np. zamiast 192.168.1.1 jest 192.168.2.1. Można sprawdzić sobie swój aktualny adres routera na stronie 192-168-1-1.pl

Za odkopanie tematu po 6 latach wręczam niniejszym złotą łopatę: