Otwieranie w Open Office dokumentów Microsoft Word

Witam

Dotyczy dokumentu stworzonego w Mocrosoft Word. Przy dotychczasowych próbach otwarcia dokumentu w Open Office program ten zawsze wierne odtwarzał to, co dokument pierwotnie miał w Wordzie. Wczoraj próbowałem otworzyć dokument o nieco bardziej skomplikowanej zawartości (zamiast tekstu, zadanie z chmurkami będące ilustracją dialogu) i Open Office wymazał mi to zadanie tzn w miejscu tego zadania jest pusto a w Word dialog ten jest cały czas widoczye. Dodatkowo po pewnym czasie przestał mi otwierać jakiekolwiek dokumenty stworzone w Word ale na szczęście po restarcie wszystko wróciło do normy. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna. Co mógłbym zrobić żeby te chmurki dialogowe albo inne niestandardowe rozwiązania były widoczne w Open Office tak jak są w Word?

Z swoje doświadczenia Open Office sprawił mi wiele problemów. Mniej problemów mam używając LibreOffice.

Niestety, ale oba te programy mimo, że otwierają wzajemnie swoje dokumenty, zawsze coś zepsują.

Dlatego nie polecam edytować na zmianę w tych edytorach.

Ja zawsze edytowałem w jednym programie tu LibreOffice, a jak chciałem pokazać na innym komputerze to robiłem pdf.

W WPS Office nie ma takiego problemu. Bardzo skomplikowane dokumenty otwiera bez żadnych zmian.

Jeżeli chodzi o LibreOffice / OpenOffice to otwieranie DOC / DOCX z bardziej skomplikowaną zawartością niż tekst tak się kończy, ale w natywnym swoim formacie (ODT) nie ma żadnego problemu. Jak chcę coś w identycznej formie wydrukować to zapisuję do PDF i tyle.

Czasami pomaga zainstalowanie nowszej wersji pakietu.

Zobacz jak się w LibreOffice zachowuje dokument Worda.

https://pl.libreoffice.org/pobieranie/

Z moich doświadczeń wynika, że LibreOffice, nieco częściej poprawnie otwiera pliki formacie MS Worda.

Możesz ewentualnie spróbować WPS Office od chinoli :slight_smile: