Otwieranie za pomocą programu Visual Basic 2010

Witam! Chcem zrobić w Microsoft Visual Basic 2010 program do przeglądania grafiki (tylko otwieranie). I już nawet działa, ale tylko wtedy, gdy skorzystam z okienka dialogowego. Jak zrobić, żeby móc użyć programu jako domyślnego i skorzystać z okna Otwieranie za pomocą. Dzięki z góry.

To jest kwestia ustawień środowiska.

Owszem można zrobić aby program sam wpisywał pewne ustawienia w rejestrach (w przypadku np windows).

Otwórz regedit i zobacz jak to jest zorganizowane.

A więc tak: jeśli chodzi o rejestr, to nie wiem nic, przynajmniej moje wiedza tu na nic się nie zda. Myślałem, że będzie trzeba coś dopisać do procedury Load, a skoro w rejestrze to się ustawia, to proszę napisać (dokładnie [wyjaśnić]) co i jak, kroczek po super małym kroczku, tak, żebym zrozumiał. Jak na razie, to po wybraniu tego programu w oknie Otwórz za pomocą, pojawia się okno takie samo, jak po kliknięciu ikonki na pulpcie.

Tu jest wszystko wyjaśnione: http://www.codeproject.com/KB/vb/VBFileAssociation.aspx

Coś się dogadać nie możemy, ja mam rozszerzenie ustawione, ale jak klikam w jakiś plik, który chcę otworzyć, to go nie ładuje do programu, a pokazuje samo okienko. Nie trzeba dodać czegoś do kodu programu?

A, program masz skompilowany?

Musisz wczytać plik, który chce otworzyć użytkownik. Skąd masz wiedzieć, który plik masz wczytać? Otóż taką informację otrzymasz jako parametr aplikacji w postaci pełnej ścieżki do tego pliku. W linku, który podałem wszystko jest wyjaśnione. I tak jak napisałeś, wczytanie pliku może nastąpić np. w zdarzeniu Load.

Zapewne w głównej funkcji programu trzeba obsłużyć argumenty jego wywołania. Obstawiam, że są one dostępne w argumencie args w procedurze Main.

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

        PictureBox1.Image = System.Drawing.Image.FromFile(My.Application.CommandLineArgs(0))

    End Sub

To jest to, co w oparciu o tą stronkę http://www.codeproject.com/KB/vb/VBFileAssociation.aspx zrobiłem. Zajlepsze jest to, że wciąż nie działa! Może mi któs wskazać, gdzie zrobiłem błędy i co najważniejsze, jak się ich pozbyć?

PS: Proszę mnie traktować łagodnie, bo uczę się od niedawna, stąd nie za wiele rozumiem. A z angielskim, to u mnie nie za dobrze. :lol:

To powinno już działać. Wklej komunikat błędu, albo coś.

Wiecie, już działa, a nic nie zrobiłem. Może się wtedy akurat program za… przestał odpowiadać.