Otwory chłodzenia w acer aspire 9300 zaklejone taśmą

Witam,

Dziś zabrałem się za czyszczenie laptopa acer aspire serii 9300 i zauważyłem, że wentylator od spodu powietrza nie może pobrać powietrza, bo otwory są zaklejone czarną taśmą. Tak samo otwory płyty są zaklejone.

Tak powinno być? Nie wiem jak on wcześniej wyglądał, bo raz już w serwisie był to może oni te taśmy nakleili.

Cześć

Jak możesz wklej zdjęcie bo nie bardzo wiem co i jak jest zaklejone. A w związku z tym trudno jednoznacznie stwierdzić czy jest tak od nowości czy to serwis coś wymyślił.

Właśnie chciałem dodać zdjęcia, lecz na imageshack itp. potrzeba javy. Mam dwie wersje 7.0.20 i 7.0.150 i nie może mi zdjęć załadować.

W sieci są tysiące miejsc, na które można wrzucić zdjęcia: https://www.google.pl/webhp?hl=pl&tab=w … 1076d73982

Nie prościej dodać zdjęcia do forumowej galerii? Link: gallery/index.php

Czy to jest aby napewno taśma? A może to pewnego rodzaju filtr, chroniący przed dostawaniem kurzu?

Niech kolega pierwsze doda zdjęcia, i zobaczymy jak to wygląda :slight_smile:

Z tym, że na imageshack nie trzeba się rejestrować, by dodać głupi obrazek. Poza tym jak miałem wtedy zasięg mobilnego internetu GSM to sobie mogłem szukać. W dodatku java mi nawaliła i nie mogę wysyłać obrazków a z tego co się orientuję to te “tysiące miejsc, na które można wrzucić zdjęcia” potrzebują działającej javy. (temat o javie już mam założony)

Podaję linki do zdjęć chłodzenia:

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5390

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5389

@rgabrysiak dziękuję za polecenie tej galerii, dzięki Tobie temat mogę ruszyć dalej z tematem

Najprawdopodobniej służy temu by się nie osadzał kurz na żeberkach radiatora, ale tym samym według mnie znacznie pogarsza chłodzenie. Pierwszy raz się fabrycznie z takim czymś spotkałem, można spróbować zdjąć taśmę i porównać temperatury. Na pewno się troszkę poprawią, a regularna konserwacja zapobiegnie robieniu się dywanu kurzu na radiatorze :slight_smile:

Aby się tam nie osadzał kurz możesz na miejscu tej taśmy położyć np. jakiś filtr/kawałek ścierki.

Ściągnąłem tą kwadratową folię, tą prostokątną zostawiłem.

Nie planowałem laptopa czyścić i na szybkości robiłem czyszczenie i zapomniałem o pomiarze temperatur przed wyczyszczeniem poza tym nie zmieniłem też pasty. Dodam, że mimo tej foli, było pełno kurzu w środku i na radiatorze płatek zbitego kurzu. Także chyba to rozwiązanie z folią się nie sprawdza.

Karta grafiki była wymieniana rok może dwa lata temu, to pewnie radiator był czyszczony.

Obecnie ładnie laptop ciągnie chłodne powietrze od dołu a wypuszcza ciepłe z boku. Poza tym, zauważyłem, że są chwile kiedy wentylator w ogóle się nie kreci.