Otwórz, ppm, błedy itp. itd

Otóż mam taki problem:

  1. gdy klikam dwa razy lpm na plik np. mp3 to nic się nie dzieje (folder w którym znajduje sie plik “przenosi się tylko do tła”. Aby uruchomić plik muszę kliknąc dopiero ppm==>jetaudio==>odtwarzaj przy pomocy jetaudio

  2. Teraz drugi problem:

gdy daje otwórz za pomocą wyskakuje mi taki błąd (dotyczy to już wszystkich plików i rozszerzeń jakie sa na komputerze)

beztytuu6vi.th.jpg

w opcjach panelu sterowania wygląda to mniej więcej tak:

beztytuu4cp.th.jpg

beztytuu6no.th.jpg

  1. gdy daję start==wyszukaj to pokazuję mi się coś takiego

beztytuu6jx.th.jpg

pomóżcie mi z tym

niby nie są to wielkie błedy ale…

zależy mi najbardziej na 1 i 2

jeśli wieecie od czego to się może dziać i jak to naprawić to napiszcie (loga nie daję bo jest czysty jak łza) dzięki za każdą pomoc

Może zaktualizuj Jeta sam z niego korzystam i żadnych problemów nie mam :? dziwne

Może wykasuj akcję Otwórz i zostaw tylko odtwórz bądź zobacz co wykonuje jedną i drugą (muszą to być te same aplikacje)

ps. Co to za nakładka na Wina :?: ładnie wygląda

Czy aby to nie jest Longhorn. Najlepeij bedzie jak z plytki naprawisz system :slight_smile:

właśnie chciałem się ebz tego obejść. No cóż jeszcze poczekam chwilkę może ktoś wpadnie na inny pomysł jak sobie z tym poradzić :wink:

PS. styl to avlon longhorn

Złączono Posta : 19.08.2005 (Pią) 12:00

ok z pierwszym problemem się uporałem. Wystarczyła reinstalacja jetaudio i ponowne skojarzenie plików z nim.

jednak nadal mnie denerwuje ten drugi chociaż jest do zniesienia. Czemu nie da się zrobic tak jak było kiedyś aby wyświetlała się lista programów które mogę użyć

Patrząc aju na trzeci i zarazem końcowy screen - od razu sobie pomyślałam, że pewnie nie o sam mechanizm skutecznego wyświetlania i zarazem kojarzenia plików z określonym progsem idzie, a właśnie o ten rzeczony systemowy plik pt. Pomocnik Wyszukiwania , który jest na płytce instalacyjnej i który odpowiada za funkcje podobnego typu.

I tak coś czułam podskórnie, że nawet z czymś takim mieliśmy do czynienia na Forum z początkiem sierpnia…

Poczytaj zatem z czym borykał się kolega Pawek (choć niby objawy czego innego dotyczyły) - no i pluć się dalej nie będę… polecam Ci podane tam dwie metody do zastosowania po kolei! :slight_smile:

Niestety bez tego się nie obejdzie… :?

Może któraś z nich zaskoczy, w sumie oba sposoby są obligatoryjne na tego typu bóle - czyli na naprawienie vel odzyskanie określonego pliku w systemie! 8)

A… że ten rzeczony “Pomocnik Wyszukiwania”, to istotny plik systemowy, czy też funkcja w XP’eku - to pewne.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=37259

Innego sposobu raczej na tzw. “teraz” i nawet “potem”, osobiście nie widzę!

Myślałam o Rejestrze, ale… pliki systemowe… to pliki systemowe i nie są do obejścia! :?

ok zrobiłem naprawę systemu. Zarówno pomocnik powrócił jak i bład z otwórz za pomocą zniknął. Temat do zamknięcia