Otworzenie Portu do Gry

Witam,

wiem wiem, temat wałkowany tysiąc razy, ale nie pod tym kątem. Wiem jak otworzyć porty w zaporze systemu na każdej karcie sieciowej oraz w routerze, ale od dzisiaj mam mały problem. Otóż: straciłem antenę Wi-Fi w laptopie i musiałem wyposażyć się w bezprzewodowy odbiornik (adapter) Wi-Fi pod USB (tzw. Dongle). Podpiąłem pod lapka, Internet śmiga aż miło, ale…Niestety nie mogę już hostować map w grze jak robiłem to jeszcze wczoraj. Oczywiście pierwsze co udałem się do zapory systemu aby na nowej karcie sieciowej (adapterze) odblokować port, ale niestety nic nie pomogło. Macie może jakieś pomysły gdzie i co zmienić aby ten port odblokować w tym małym urządzeniu? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Adapter:

Micronext 11n WiFi Adapter

Jeżeli chodzi o panel konfiguracyjny to jest on od Realtek i jest bardzo ubogi, przeszukałem go i nie ma opcji odblokowywania portów.

Pozdrawiam.

Dodane 28.11.2010 (N) 0:34

Wiem, że minęła tylko godzina od zadania pytania, ale znalazłem rozwiązanie. W razie gdyby ktoś miał podobny problem to:

Nie wystarczy otworzenie portów w nowej karcie sieciowej, należy również podłączyć się przez administratora do Routera i w ustawieniach otworzyć porty dla nowej karty sieciowej, ponieważ router widzi ją jako całkowicie nowego użytkownika sieci.

Pozdrawiam.