OUT OF RANGE po zainstalowaniu sterów nVidia

siemanko

zwracam sie do ciebie bądz do was bo pewnie jestećie specami od tego typu spraw:

mianowicie,zakupiłem sobie niedawno grafe GF 9600gt zainstalowałem stery wszystko chodziło elegancko.z tym ze miałem mialem troche saśmiecony dysk to zrobiłem formata,po formacie i pierwszorzędnym zainstalowaniu sterów do grafiki co Najciekawsze bo nigdy sie z tym nie spotkałem po uruchomieiu na nowo kompa bios sie uruchamia i zamiast systemu pojawia sie napis na ekranie monitora “OUT OF RANGE” daje tryb awaryjny uruchamia sie,odinstalouje stery komp sie normalnie uruchamia

pewnie powiesz ze wina sterów lub zaduża rozdzielczość bądz za duża częstotliwość, no ale stery są z płytki dołączonej do grafy a rozdzielczości ani czestotliwości nie da sie zmienić w tybie awaryjnym,jedynie odinstalowałem stery i po ponownym uruchonimiu jedynie rozdzielczośc mozna zmienic,częstotliwośći Nie

dodam jeszcze ze wcześniej miałem GF 7100 GS i nigdy mi sie takie cos nie przydazyło

byłbym wdzieczny jak byś(cie) cos mi poradzili bo do 3 dni nie moge sie z tym uporać szukalem wszedzie prubowałem prawie wszystkiego no i na kocu postanowiłem napisać do was Prosze POMOCY

podrawiam arkush

Sterowniki na takiej płycie do najnowszych z reguły nie należą,proponuje pobrać najnowsze ze strony nvidi i zainstalować.

ściągnełem ze strony nVidi jak i równiez ze strony producenta GAINWARD’a i też lipa :frowning: :frowning:

arkush ,

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy.

Po zainstalowaniu świeżego systemu, najpierw zainstaluj sterowniki do płyty głównej, restart kompa i dopiero instaluj do grafiki i inne.

Usuń sterowniki z systemu,potem wyczyść pozostałości po sterach którymś z tych programów

Driver Cleaner Professional lub Driver Sweeper.

I teraz ponowna instalacja sterowników.

Dodane 11.10.2009 (N) 11:02

To oczywiście podstawa,ale wyszedłem z złożenia że tak zrobiłeś.Czyżby błędnie? :smiley:

Dodane 11.10.2009 (N) 11:58

Gdyby nie pomogło kombinuj z częstotliwością odświeżania ekranu.Możliwe że karta próbuje wyświetlić obraz z częstotliwością wyższą niż ta

którą obsługuje twój monitor.

oczywiście ze tak zrobiłem.ale już doszedłem to tego

dzięki za pomoc :smiley:

dla zainteresowanych napisze jak zrobiłem:

Mianowicie po instalacji Windowsa zainstalowałem sterowniki do grafiki pokazał mi się komunikat “OUT OF RANGE” zrobiłem reset,F8 przy włączaniu systemu i tam wybrałem opcje “włącz sterownik VGA”

wszystko jak narazie działa

temat uważam za zamknięty !!