Out of range w NFS MW 2005


(Rapa2) #1

Witam

Jak w temacie jak to naprawić

 


#2

Przede wszystkim dokładniej opisać problem. Jaki system, jaka karta graficzna, wersja sterowników itp.


(Rapa2) #3

system windows 7 Ultimate 64 bit

karta graficzna GTX460

sterowniki najnowsze


(Lewanxd) #4

Jaki masz monitor?


(Rapa2) #5

19 CALI


(lordjahu) #6

Ustawiłeś za wysoką rozdzielczość jak na swój ekran. Zobacz jaką maksymalną rozdzielczość ma twój monitor i taką maks. możesz ustawiać w grach :stuck_out_tongue:


(Rapa2) #7

no co ty


#8

TopspeedPL, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Lewanxd) #9

Jaki monitor =/= ile cali

 

model, konkrety, chłopie!


(Walkiria 84) #10

pytanie wywala błąd rozdzielczości w systemie czy w samej grze?

 

jeśli w grze to poszukaj pliku konfiguracyjnego i edytuj go “ręcznie” wpisując odpowiednie wartości (ew. włączając tryb gry w oknie)

jeśli w systemie:

  1. tryb awaryjny i zmniejsz rozdzielczość (najbezpieczniejsze jest 800*600), potem uruchom normalnie i ustaw max dla Twojego monitora.

  2. jeśli to nie pomoże to w trybie awaryjnym wywal sterowniki graficzne, uruchom normalnie i system powinien załadować standardowe systemowe sterowniki do grafiki. potem zainstaluj właściwe sterowniki ze str. producenta k.graficznej lub nvidii/amd

  3. podłącz inny monitor lub tv i zmniejsz rozdzielczość i ew. odświeżanie

poza tym jak już gmerasz w rozdzielczościach, to przy każdej zmianie powinien się pojawić komunikat, że masz 15 lub 30 sek. na zatwierdzenie tych zmian (nawet jeśli monitor się wyłączy okno w systemie nadal jest pokazywane). zwykle gdy wywala poza zakres monitora (wyłączy się, wywali komunikat osd) wystarczy w ciągu tych kilkunastu sekund klepnąć escape i powróci do poprzednich ustawień.