Out of Range

Mam problemik - wszedłem w menadżer zadań , karta graficzna , sterowniki , odinstaluj i gdy nacisnołem OK nagle zresetowal mi się komputer i gdy zaladowal sie system wyskoczyl komunikat na czarnym tle cytat :

Out of Range

89 mHz / 60 hz

tak jest zakazdym razem kiedy wejde na kompa nie moge nawet wejsc do systemu probowalem wejsc systemem awaryjnym itd. ale wszystko na marne PISZE Z DRUGIEGO KOMPUTERA :confused: Prosze o POMOC nie moge wejsc na komputer !!

Po co to zrobiłeś? Chcesz pogrzebać swój system? :expressionless:

Z listy trybu uruchomienia systemu wybierz “Podstawowy tryb wideo”. To powinno załadować system w minimalnej rozdzielczości 640x480/60Hz.

W tym trybie odinstaluj sterowniki normalnie (tj poprzez dodaj/usuń programy) i ponownie je zainstaluj.

Przed zainstalowaniem sterow moge zmienic rozdzielczosc ?

Dodane 09.07.2010 (Pt) 19:55

Dzięki Wielkie Problem Rozwiązany :smiley:

Widzisz, kłania się angielski. Gdybyś pofatygował się skorzystać z googli i wyszukać słownik angielsko-polski, to wiedział być, że frequwncy out of range oznacza częstotliwość poza zasięgiem i sam doszedłbyś, że przyczyną jest ustawiona rozdzielczość przy której monitor nie jest w stanie odświeżyć obrazu z daną prędkością, np. monitor jest w stanie przy rozdzielczości 1024x768 odświeżyć obraz np. z prędkością 75Hz, a ty ustawisz mu 85 i właśnie po zastosowaniu zmian,monitor zgaśnie i wyświetli właśnie komunikat frequency out of range… Powiem szczerze, że dziwny masz monitor. Jak ja źle skonfigurowałem ustawienia ekranu, to wystarczyło, że wcisnąłem spację i przywracały się poprzednie ustawienia…