Outlook 2016 - folder lokalny

Witam.

Korzystam z Outlooka 2016, który pobiera pocztę z normalnego (nie Majkrosoftowego) serwera. Chciałem utworzyć folder lokalny, gdzie będę przechowywał większe maile tak by odciążyć serwer. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji jak taki folder utworzyć. Czy w ogóle Outlook 2016 oferuje taką funkcjonalność?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Przecież na tym polega idea każdego programu pocztowego, żeby przechowywać maile lokalnie? Możesz sprecyzować o co chodzi? Co to znaczy odciążyć serwer? Znaczy masz serwer poczty u siebie i chcesz, żeby mniej hałasował???

Lokalne przechowywanie maili - maile znajdują się tylko na dysku w folderze, który nie jest synchronizowany z serwerem. Otrzymuję dziennie około 600 Mb załączników, co powoduje, że powierzchnia serwera szybko znika.

Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów, np. zrobić folder i wyłączyć go z synchronizacji, możesz zrobić archiwum i zarchiwizować stare maila, możesz je wyeksportować do oddzielnego pst i podpiąć/nie podpiąć pod konto… wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz i czego oczekujesz. Zależy też jakie protokoły masz obsługiwane na serwerze poczty i co chcesz gdzie trzymać.

Cały problem polega na tym, że Outlook pomimo wyłączonej synchronizacji danego folderu, dalej odpytuje folder na serwerze i synchronizuje zawarte w nim informacje. Czego potrzebuje: dostaje maila z załącznikiem, wrzucam go do folderu, który jest folderem lokalnym (niesynchronizowanym z serwerem), cały czas mam dostęp do maila poprzez komputer, na którym mail ten został przerzucony do folderu lokalnego.

To znaczy, że gdzieś masz błąd, może w pliku pst. Uruchom sobie narzędzie scanpst, znajduje się w katalogu z zainstalowanym officem, zrób skanowanie pst, powinno naprawić błędy synchronizacji.
Jeżeli to duży plik, to zrób kopię ręcznie i skanuj kopię, odznacz robienie kopii przy naprawianiu, bo program na 99% się wywali. Jak znajdzie i naprawi błędy to podmień pliki pst wcześniej zmieniając nazwę oryginalnego pliku, żeby w razie czego cofnąć.

Plik PST z wiadomościami lokalnymi zakładasz w Ustawieniach konta -> Pliki danych. Pamiętaj tylko o jednej sprawie - że te wiadomości są teraz tylko na dysku lokalnym, w razie jego awarii utracisz te wiadomości, jeśli nie posiadasz kopii.