Outlook 2016 - zamiast skrzynki 'plik danych programu outlook' - jak naprawić?

Cześć wszystkim czytającym :wink:
Od 2 dni walczę z komputerem. Początkowo nawalił system, później widoczność dysku w biosie. Po mniej lub bardziej niedudanej reinstalacji systemu i w późniejszym etapie office’a mam problem z kolei z Outlookiem. Zamiast listy kont mam tylko “plik danych programu outlook”, zaś wchodząc w zakładkę Plik gdzie mam informację o kontach mam dość dziwny komunikat, poniżej screeny.

Screen - plik danych programu outlook

outlook_1

Screen - brak listy kont w programie

Czy ktos może mi podpowiedzieć jak można to naprawić?

Pozdrawiam.

Dodać konta? Zakładając, że nie masz dostępu do starych plików i korzystałeś z IMAP oraz jakiegoś normalnego serwera poczty wszystko się zsynchronizuje.

Jeśli masz pliki danych to po prostu na nie kliknij i się dodadzą - C:\Users\xyz\AppData\Local\Microsoft\Outlook

“Plik danych” pokazuje się jeśli nie masz skonfigurowanego żadnego konta.

@kowgli
Nie. To nie jest to. Próbowałem nawet usuwać pliki danych aby ponownie ręcznie dodać konta, nic to nie daje. Outlook sypie się wtedy.
Nie chcę dodać konta tylko rozwiązać problem z samym programem, nie wiem, przywrócić go do początkowych ustawień.

C:\Users\xyz\AppData\Local\Microsoft\Outlook - są jakieś pliki temp, jakieś 2 katalogi, gliding i RoamCache, pliki BIT55A6.tmp i BITEFED.tmp

Coś się źle zrobiło, nie wiem co, inaczej nie pytałbym jak to naprawić :wink:

  1. Zmiana nazwy: plik - ustawienia kont - ustawienia kont - dwa razy klikasz na swoje konto - więcej ustawień - pole na górze
  2. Wyłącz połączenia taryfowe
  3. Możesz puścić scanpst.exe, który znajduje się w katalogu office

Outlooka miałeś skonfigurowanego dla serwera POP3 czy IMAP ? Jeśli POP3 to pliki z pocztą są w C:\Users\nazwa_konta\Documets\Pliki programu Outlook\*.pst . Wystarczy utworzyć nowe konto pocztowe ale wskazać już istniejący plik z pocztą - Outlook zapyta tylko o login i hasło. Folder o którym piszesz (C:\Users\xyz…) zawiera pliki dla IMAP (mają rozszerzenie *.ost) i tego nie da się wykorzystać (Outlook może się sypać) - do kasacji. Jak utworzysz nowe konto IMAP to Outlook powinien się zsynchronizować i pobrać od nowa całą zawartość poczty.

P.S. Niektórzy dostawcy poczty olewają porządną konfigurację serwera IMAP i przy synchronizacji mogą być problemy. Ja mam tak z WP. Dla pewności mam również Thunderbirda.

1 polubienie

@axis85
Nie mogę tego zrobić.

@anon47021787
Wszystkie konta IMAP, 3 google’owe i 1 outlook.
Używałem naprzemiennie Outlooka z Thunderbirdem ale do wysyłania poczty wygodniejszy był dla mnie Outlook, Thunderbird był awaryjnie. Po reinstalacji systemu chyba muszę wrócić do TB :frowning:

Próbowałem usunąć nawet plik z lokalizacji C:\Users\xyz\Documents\Pliki programu Outlook ale też to nic nie daje. Zmieniłem zawartość pliku i teraz w ogóle Outlook nie startuje :stuck_out_tongue:
Można jakoś przywrócić ustawienia początkowe Outlooka?

Co kliknę to mam komunikat “nie zaimplementowano”. O co chodzi? Źle coś zainstalowało się? Pierwszy raz mam taki problem z Outlookiem.

Usuń wszystko ale nie z poziomu Outlooka ale w Panelu sterowania masz ikonkę Mail (Microsoft Outlook 20xx) - usuń wszystkie konta , pliki danych i profile a potem utwórz wszystko od początku.

Ok, a konkretnie gdzie mam tego szukać? :wink:

W Panelu Sterowania - ikona Mail… są ułożone alfabetycznie.

Usunięte. Nic to nie dało. Dalej Outlook sypie dziadostwem.

No to już tylko reinstalka.

A naprawa? W panelu zamiast usunięcie to naprawa?

Moim zdaniem Outlook wysypuje się na wadliwych danych (profile, konta) - usunięcie wszystkich danych powinno zadziałać ale jak to nie pomaga to już tylko ponowna instalacja (najpierw usuń starą wersję).

1 polubienie

@anon47021787

Dziękuję za pomoc. Outlook żyje. Jest ok.

Co zrobiłem? Naprawę zamiast deinstalacji, później dodałem konto gmail, w ustawieniach konta ustawiłem jako domyślne konto gmail, wyłączyłem i włączyłem Outlook, po czym znowu wszedłem w ustawienia kont i usunąłem plik outlook.pst. teraz z kolei mam takie coś:
Clipboard01

Niby mam że ustaw jako domyślny ale przy każdym włączeniu Outlooka pokazuje się ten komunikat. Można to jakoś ustawić aby się nie pokazywało to?

Taki komunikat pokazuje się jeśli jest więcej niż 1 profil. Usuń pozostałe a Outlook nie powinien się pytać.

Ok, zrobiłem inaczej. Poszukałem, pokombinowałem i o to takie coś znalazłem…

Panel Sterowania -> Poczta -> Pokaż profile -> zaznaczyłem “Zawsze używaj tego profilu” -> ok.
Po uruchomieniu Outlooka nie ma komunikatu :wink:

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Jestem dozgonnie wdzięczny :wink: