Outlook 2019 dodatkowe foldery

Czemu po dodaniu konta pocztowego onet po imap tworzą się w outlooku dodatkowe foldery w thunderbirdzie tego nie ma.

Tak wygląda outlook
Screenshot_1

Thunderbird
Screenshot_2

Można to jakoś pousuwać w outlooku albo pochować bo wole kożystać z outlooka

@pawel2k: przyjemniej się czyta, jak się zachowuje zasady ortografii: Outlook, Thunderbird… o i oczywiście korzystać :slight_smile: Może warto używać sprawdzania pisowni, np. poprzez skopiowanie treści do translatora?

Konto IMAP tak ma, iż synchronizuje foldery. Przeczytaj proszę Konfigurowanie synchronizacji i miejsca na dysku.. Odnośnie usunięcia folderu w Outlooku: prawy klawisz myszy -> Usuń.

Ale on mówi, że TB sobie dobrze radzi, daj poradnik pod Outlook by nie tworzył (raz dzienne usuwanie to trochę lipa) np.

  • trash a używał kosz,
  • draft a używał Wersje robocze,
  • sent a używał elementy wysłane.

Dużo zależy też od klienta poczty i serwerów pocztowych.
Jeden robi aliasy do anglojęzycznych katalogów poczty, drugi nie i o ile pozwala na to można sobie zmienić wyświetlaną nazwę.
Np. WP.pl guzik obchodzą programy pocztowe i IMAP jest tam bardzo ograniczone. Nic dziwnego, bo pod klientem swoim, webowym zarabiają na reklamach.
Katalogi mają przetłumaczone tylko w interfejsie webowym, w konfiguracji IMAP są nazwy anglojęzyczne i nie można tego zmienić chyba, że konkretnie program robi sobie na własną rękę alias i ukrywa anglojęzyczne.

To nie czytaj i głupio nie komentuj bo twoja wypowiedź nic nie wnosi. A ja byś znał temat to byś wiedział że nie jest to tylko usuń folder.

Dokładnie chodzi o konfigurację Outlooka. Pan polonista piszę aby pisać chyba. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem ale dla Pana ważniejsza jest ortografia :slight_smile:

Mimo wszystko możesz zrobić edycję i poprawić :slight_smile:

Nowa Zelandia pisze facebook z małej to i my możemy: https://github.com/ryanbr/fanboy-adblock/pull/1021

Google też nie poprawi, chyba że nie tłumaczymy z “Polskiego” na Polski?

“Pousuwać” to nawet Firefox nie podkreśla, więc Google ma swój słownik?

dobra wie ktoś to ogarnąć bo schodzimy z tematu :slight_smile:

Outlook bardzo nie lubi się z Onetem - oni tam maja kompletnie porąbaną konfigurację. Usuwam maile z folderu Junk - przechodzi do Trash, usuwam z Trash przechodzi do Junk …

z kontami na serwerze home.pl jest podobnie więc nie tylko z Onetem