Outlook express i napęd DVD


(Madziaaaaa) #1

Mam dwa problemy:Pierwszy dotyczy Outlooka Express.Moze wydawać się on Wam śmieszny,no ale dla mnie to czarna magia :slight_smile: chodzi o to,że od początku od kiedy mam tylko komputer coś źle zostało w nim ustawione(albo w ogóle nie skonfigurowane) przez to zawsze podczas wysyłania wiadomości występuje błąd ("Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odrzucony adres e-mail to: „oleg1869@tlen.pl”. Temat 'Co u Ciebie słychać', Konto: 'pop3.wp.pl', Serwer: 'smtp.wp.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '553 Wymagana autoryzacja SMTP - zobacz strone: http://poczta.wp.pl/autoryzacja / SMTP auth required (#5.7.1)', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 553, Numer błędu: 0x800CCC79"),dlatego musiałam z niego całkowicie zrezygnować,a wiadomo,że "kliknięcie na adres maila i od razu napisanie i wysłanie" jest o wiele proste ,szybsze i wygodniejsze od wejscia na poczte itd. Proszę o pomoc....co,jak i gdzie musze coś zmienić :slight_smile: drugi problem...w sumie zależy mi na upewnieniu się....Mam nagrywarkę i zwykły napęd CD(chyba),kiedy wkłądam płytę DVD komputer w ogóle nie reaguje-tak jakby szuflada była pusta"Jak podejrzewam nie powiadam napędu DVD ,chciałam się w związku z tym zapytać Was ile taki napęd kosztuje itp.z góry bardzo dziękuję za pomoc.


(Ks Kamilp Nr 8) #2

Do problemu z OE. Masz zle skonfigurowany serwer poczty wychodzacej. Dla WP masz opis tu: http://poczta.wp.pl/autoryzacja/czytnik.html?cz=oe jak to zrobic.


(lazikar) #3

Musisz ustawić outloka tak jak tu napisano http://poczta.wp.pl/autoryzacja/czytnik.html?cz=oe Chodzi tu o zaznaczenie opcji "Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia.

:smiley:


(Monczkin) #4

Droga Madziu - jeśli chodzi o napęd to kup tzw. napęd combo tj. nagrywarka + odtwarzacz DVD - cena ok. 300 zł (druga nagrywarka nigdy niezaszkodzi :slight_smile: )

co do maila - prawdopodobnie adres takowy nie istnieje, lub jest problem z serwerm, który obsługuje to konto -

lub:

otwórz outlooka express --> narzedzia --> konta --> właściwości konta, którego używasz --> serwery --> zaznacz opcje "serwer wymaga uwierzytelnienia"