OUTLOOK EXPRESS - jak do archiw. pliku dbx (dla usenetu) dociągnąć nowsze/dalsze posty grupy?

grupa usenetowa miała w OE swój plik “nazwa grupy”.dbx, założony przed laty, aż do teraz. Pomijam powody, w każdym razie dbx popsuł się.
Ale:
mam zarchiwizowany dbx: od załozenia grupy obsługiwany do dnia “X” lutego 2020 ( ma wszystko to, co zazwyczaj zawiera obsługiwana grupa, czyli posty przeczytane, nieczytane, dla jednych postow tylko nagłówki, dla innych dociągniete treści, kolorowania, etc.)

Pytanie:
jak, mając taki zarchiwizowany plik dbx, zaimplementować go do OE i - to najwazniejsze - dociągnąc z serwera posty z datą po dniu “X”?

(uprzedzająco dodam: można oczywiście utworzyć w OE jeszcze raz te grupę i zanim OE spotka się z serwerem grup wkopiować mu ten archiwalny dbx, ale OE nie dociągnie postów tuz po dniu “X”. Wszystko co może wykonać, to zbierać dzisiejsze posty, słane na serwer po wkopiowaniu dbx do OE)

OE jest niewspierany.

Rozważ zmianę na The bat lub Thunderbird

no tak… Nie dołączyłem listy rad ktorych nie oczekuję z oczywistych powodów. Rozumiesz pytanie? Czy ro-zu-miesz pytanie.

1 polubienie

@covo Czy możesz podać wielkość pliku dbx (pełnego, niezarchiwizowanego)? Podejrzewam, że tego typu plik może mieć jakieś ograniczenia/obostrzenia po przekroczeniu których ulega “zepsuciu”.

P.S. Jeśli mam rację to “dociągnięcie z serwera postów z datą po dniu “X”” nic nie da a plik dbx znów ulegnie uszkodzeniu i wówczas rada @blumberplumber nie będzie wydawała ci się tak nierozsądna.

  1. sam zepsułem plik, to nie jest robota OE, tzn wykonałem na grupie pozornie bezpieczna operacje filtrowania przez reguły - i poszło. Ale to już stało sie i szukam rozwiązania z plikiem arch.

  2. czyli: to w żadnym stopniu nie jest sprawa wagi dbx. Tzw. problem wagi dbx oczywiście znanym jest. Ale to nie to.
    btw: wszystkie (!) posty grupy mozliwe do ściągnięcia = 120 MB

Czyli:
kto zna algorytm = “ścieżkę klikania”, żeby mając arch dbx z postami “od - DO” dociągnąc posty po DO

DBX w OE ma ograniczenie do 2GB

Dokładnie. Toteż OE nie nadaje się do przechowywania grupowego.

Można jeszcze spróbować jakiegoś narzędzia do odzyskiwania np. Kernel for Outlook Express
https://www.kerneldatarecovery.com/outlook-express-recovery.html
niestety płatny. Po wczytaniu plików dbx zaznaczyć potrzebny zakres i zapisać.

zainstaluj thundebird i on po uruchomieniu przeniesie dane z OE.

ludzie, opamietajcie się :slight_smile: ja nie mam awarii jakiejś absurdalnej z oe. Niczego nie chce ODZYSKAĆ. Od lat siedzę na oe w sprawie maili i postów grupowych. Przenosze ze sprzętu na sprzęt całość bez problemów, jeśli sprzęt zmieniam. Tutaj jest innej klasy problem.
Można dzisiaj wyjąć cały dbx grupy, zlikwidować grupę w oe, po chwili znów ją założyć i bez synchro z serwerm grup (np. neostrada) zamknąć oe, wklepać ten dbx (nowy sie jeszcze nie utworzył, skoro bylo bez synchro), otworzyć oe, klepnąć w nazwę grupy i zobaczę to samo co było zanim podziałałem tak. Tak prosto to działa, oe będzie nadal zbierał najnowsze posty grupowe.
Mnie chodzi o to, że opisaną metodą wklepuję mu dbx, ale z ostatnim postem z lutego 2020 i oe nie chce pościągać tych postów, ktore na serwerze pojawiły sie nastepnie/później, np w marcu, czerwcu, etc.
Czy to już jest jasne??
Może to w ogole nie jest wykonalne…
Może blokadą jest plik Folders.dbx
Doradzić może ktoś kto manipulował przy oe. Tak to widzę.