Outlook Express - nie można wyświetlić wiadomości

A na chwilę obecną nie ma opcji by można było odczytywać wiadomości w programie Outlook Express bez problemu i żeby nie był widoczny komunikat o

Nie można wyświetlić wiadomości

?. Co w ogóle się podziało że nie mogę odczytywać wiadomości na Outlook Express?.

@ roobal przemyślę przejście na Windows 10 by pozbyć się owych niedogodności.

Zrób tak jak najszybciej. Tu nie chodzi tylko o E-Mail, ale też o bezpieczeństwo.

Mogę liczyć na pomoc z Waszej strony jak co zrobić, od czego zacząć żeby przejść na Windows 10?.

Możesz podać pełną specyfikację sprzętu?

@marcin82 Sprzęt to:

  • Procesor: Intel Pentium G630 2.70 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Płyta Główna: Gigabyte H61M-DS2
  • Grafika: Intel HD zintegrowana z płytą główną
  • Dźwięk: Realtek HD Audio
  • Napęd: CD / DVD / RW

Koledzy czy była by szansa by można było odczytywać wiadomości w Outlook Express bez przeszkód, jest to szansa do zrobienia na XP póki co?.

Zainstaluj sobie Claws mail. Działa na XP i nie męcz się z tym starym outlokiem:

Dokładnie. Póki nie możesz zmienić OS, to użyj innego klienta poczty. Tyle.

@jajecpl program Claws Mail nie będzie u mnie funkcjonował, wyrzuca błąd KERNEL32.

@blumberplumber właśnie patrze za innym klientem poczty na XP i dobrze by było żeby był jeszcze w wersji PL.

Błąd w jądrze systemu? Zrzut ekranu zrób i zapodaj, bo to nie wygląda dobrze.

@blumberplumber wygląda to tak jak na screenie poniżej

B%C5%82%C4%85d%20Claws%20Mail

Jak chcę uruchomić program Claws Mail ze skrótu to pojawia się tylko to jedno okienko z błędem i nic więcej.

Sprawdź Thunderbird.

Powiem że nie chcę współpracować u mnie

Coś zostaje w tyle z oprogramowaniem i nie bardzo mam możliwość odczytywania wiadomości e-mail, zauważyłem też że prócz już tego problemu że nie można wyświetlić wiadomości doszedł kolejny w postaci że nie można załadować grafiki / gif / zdjęć w wiadomości e-mail, są tylko same okienka bez widocznej grafiki, a jak się zaloguje bezpośredni na stronę WWW poczty to ładnie wszystko jest widoczne z grafiki w wiadomości e-mail.

Jest jeszcze może inny klient pocztowy który by współpracował z XP :roll_eyes:?.

Możesz spróbować którejś ze starszych wersji wydanej stosownie do czasu, kiedy XP miał wsparcie:
https://archive.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/ .
Jeśli thunderbird poprawnie zaimportuje maile Outlook dodaj w programie inne konto pocztowe (IMAP) i pokopiuj wszystkie maile ta tą “nową” skrzynkę. Potem to już koledzy pisali - rozważ upgrade sprzętu i migrację na Windows 10™ lub jakiegoś linuksa.

Zapytam Was jeszcze o taką sprawę z Outlook Express’em jak… jak by zaktualizował OE do wersji 6.1 to czy ta aktualizacja dała by coś?. Obecnie mam OE w wersji 6.00.2900.5512.

Lub jak zainstalował Service Pack w wersji 1 do Outlook Express 6 https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=2450 ?.

Jeszcze zrobiłem sprawdzenie na Outlook 2003 i może by było wszystko dobrze, cała zawartość z Outlook Express została przeniesiona bez problemu ale z kolei pojawia się błąd tak jak

B%C5%82%C4%85d

Przyznam że nie wiem o jaki identyfikator może chodzić?. Czy jest szansa żeby chodź Outlook 2003 działał poprawnie czy już totalnie nic się nie da zrobić z klientem poczty na XP?.

Mimo starań nie udało mi się dojść ładu i składu z Outlook Express.

Zainstalowałem Microsoft Outlook 2003 i może coś lepiej jest z odczytem wiadomości ale też nie ma cudów. Mimo że zainstalowałem SP 3 do Outlook 2003.

to, że nie widziałeś / nadal nie widzisz grafiki w odbieranych mailach spowodowane jest tym, że xp już nie wspiera tych poziomów szyfrowania (zwłaszcza kryptografii z użyciem krzywych eliptycznych), które wymagane są do prawidłowego odczytania www (czyli przesłania Ci tej grafiki), a poniewa* OE korzysta tylko z bibliotek systemu, więc także OE nie pokaże grafik. W przegladarce zaś możesz zobaczyć pełna pocztę, ale tylko pod warunkiem, że przegladarka korzysta z bibliotek OpenSSL, a nie tylko z systemowych, czyli w kwestiach kryptografii jest niezależna od systemu. Wowczas sobie poradzi.
Pewnym lekarstwem na takie ułomne czytanie maili było zrobienie z xp – > xp posready, a potem uaktualnienie m.in. bibliotek odpowiedzialnych za kryptografię (implementację), ale to na krótko pomogło (OE widział grafiki maili), dzisiaj w tej sprawie rownież xp posready jest ułomny.

Mam również powyższy kłopot (grafika w OE, xp posready) ale jutro założe temat osobny, bo jest pewna podpowiedziana mi metoda, z którą ja tak nie za bardzo… Więc trzeba ją rozkminić.

Jeśli możesz przejdź na nowszy system, a XP zrób jako maszynę wirtualną

Zapomniałem jeszcze że na Windows 7 działa launcher z XP, w tym rodzaju co Windows 95 jako aplikacja