Outlook Express - nie można wyświetlić wiadomości

Witam,

Mam Windows XP oraz program pocztowy Outlook Express w wersji 6 (kompilacja: 6.00.2900.5512).

Wszystko było dobrze od długiego czasu, a od paru dni zauważyłem że jak otrzymuje wiadomości głównie z banku (zestawienia, podsumowania czy też wyciągi) to otrzymuje puste wiadomości z taką informacją od Outlook Express

Nie można wyświetlić wiadomości
Podczas wyświetlania wiadomości program Outlook Express napotkał nieoczekiwany problem. Sprawdź, czy w komputerze znajduje się wystarczająca ilość pamięci i wolnego miejsca na dysku, a następnie spróbuj ponownie.

Outlook Express

I przyznam że nie wiem za bardzo w czym jest rzecz i problem.

Czy ktoś z Was może pomóż mi ustawić tak Outlook Express by można było nadal odczytywać wiadomości z banku?.

Ja znam rozwiązanie. Jest nim zmiana systemu operacyjnego na nowszy.

Była by taka opcja ale z racji dwóch programów które pracują tylko na XP nie mam możłiwości zmiany systemu operacyjnego.

Jaka jest wielkość skrzynki odbiorczej?

Outlook ma limit 2GB na plik.dbx

http://porady.it/ograniczenie-rozmiaru-pliku-bazy-danych-outlook-express-do-2gb/

szach mat

To zmień program do obsługi poczty na bardziej współczesny (o ile jakiś działa jeszcze pod XP).

Idąc za tym linkiem http://porady.it/ograniczenie-rozmiaru-pliku-bazy-danych-outlook-express-do-2gb/ od [m4s] to moja cała skrzynka ma rozmiar… 6.6 GB ups nie co za dużo.

Cała skrzynka tak,
limit jest na plik .dbx!
Zrobisz porządki i będzie ok.

A jaką nazwę ma mieć plik dbx który ma limit?. Przyznam że u mnie wszystkie pliki mają rozszerzenie dbx tylko różne nazwy.

Skrzynka odbiorcza.dbx

Skrzynka odbiorcza.dbx ma u mnie 14.1 MB. Przed usunięciem czego kolwiek czy kompaktowania folderów.

Daj zrzut ekranu tych katalogów wraz z ich wielkością

Katalog jest jeden o nazwie Outlook Express co ma 6.66 GB, a w nim są poszczególne pliki dbx.

Potrzebuję coś takiego

Idąc za Twoim screenem to u mnie pliki:

Offline - 10 KB
Folders - 153 KB
Kopie robocze - 137 KB
Pop3uidl - 10 KB
Skrzynka nadawcza - 59 KB
Elementy usunięte - 187 KB
Elementy wysłane - 2178 KB
Skrzynka odbiorcza - 63 KB

Mam inne pliki co zostały utworzone z racji zakładania folderów w Outlook Express jest ich 343 i nie mam jak za bardzo wrzucić screenu żeby je wszystkie razem ująć.

nie wygląda tak źle , tylko skąd te 6,6 GB ?

Patrzyłem raz jeszcze i cały folder Outlook Express ma 6.6 GB. Owszem są tam inne pliki dbx co zajmują też i 140 MB.

A druga sprawa usunąłem nie co wiadomości, zrobiłem czyszczenie i kompaktowanie wszystkich folderów i powiem że jest tak jak było, nie mogę zobaczyć / odczytać wiadomości pojawia się komunikat

Nie można wyświetlić wiadomości
Podczas wyświetlania wiadomości program Outlook Express napotkał nieoczekiwany problem. Sprawdź, czy w komputerze znajduje się wystarczająca ilość pamięci i wolnego miejsca na dysku, a następnie spróbuj ponownie.

Outlook Express
.

Daj zrzut ekranu z rozmiarem zajmowanym przez foldery, inaczej ta zabawa mija się z celem.

@ asziatko

A może jednak update do 10, a do tych aplikacji używaj np. VirtualBoxa z XP?

@ m4s czy taki zrzut / screen może być, pomoże coś w ustaleniu problemu?.

Pliki posegregowałem według od największych, trzeciego okna już nie wrzucałem z racji małych folderów rzędu 200 - 400 KB.

@ Toner92 ciężka sprawa, nie mówię nie, chodź jeszcze może mój sprzęt nie dać rady na Windowsa 10.

Dziś to nie problem. Mamy zaraz 2020 rok. Komputery nawet z takim Pentium G spokojnie pozwalają wirtualizować systemy (na Celeronie prawie 10 lat temu wirtualizowalem XP). Na nowszym systemie stawiasz XP w VM i po sprawie.

Sama zmiana może nie pomóc. Takiego Thunderbirda trzeba jeszcze przekonfigurować, bo domyślne ustawienia sprawią, że folder z wiadomościami będzie limit do 4GB - ograniczenie pliku.