Outlook Express - nie można wyświetlić wiadomości

w sprawie CERTYFIKATÓW, pobieżna podpowiedź, bo nie do końca wiem, czy o to chodzi:
https://msfn.org/board/topic/175170-root-certificates-and-revoked-certificates-for-windows-xp/page/3/?tab=comments#comment-1110568
czyli tym softem wypada (?) podziałać updateowo --> https://www71.zippyshare.com/v/QGvrwFkD/file.html - u mnie cisza w sprawie certyfikatów, w kazdym razie wiekszych halasów nie ma…

(jeszcze) nie.

@asziatko
w sprawie certyfikatów mozesz jeszcze tak zadziałac i to bedzie jeszcze sensowniejsze:
w “uruchom” wpisz certmgr.msc, zobaczysz osobisty -> certyfikaty a tam zapewne bez problemu poznasz swoj certyfikat. prawoklikiem skopiuj go do --> zaufane glowne urzedy certfikacji -> certyfikaty. i restart kompa. zakladając, że masz ten certyfikat…

@covo zrobiłem jak wspomniałeś i co mnie zaskoczyło

Certyfikaty

Że osobisty -> certyfikaty nie mam nic, hmm… ani jednego certyfikatu.

Teraz nasuwa się pytanie czy jest możliwość mieć takowy certyfikat i jak go zdobyć?.

Ja dałbym sobie spokój z OE i Win XP. Przeiadłbym się w końcu na nowsze oprogramowanie, a nie walczył z wiatrakami.

Zerknij tu:
https://www.grzegorz.net/oe/faq.php

Przyznam że już dawno bym to zrobił jak by nie program który działa tylko na XP. A tak to muszę nie co męczyć, kombinować i szukać.

Przedukałem linka o Ciebie i przyznam że nic nie znalazłem na temat certyfikatów czy nie otwierania wiadomości e-mail.

Jaki to program?? Może są alternatywy?

No jak nie. Może faktycznie nie o certyfikacie, ale o nie wyświetlaniu jak najbardziej:

Co zrobić, gdy nie wyświetlają się wiadomości w Outlook Express?

Przyczyny mogą być różne. Najczęściej pomaga zarejestrowanie pliku inetcomm.dll (regsvr32 C:\Windows\System32\inetcomm.dll) oraz sprawdzenie poprawności ścieżki zapisanej w zmiennych środowiskowych TEMP i TMP. Aby zarejestrować plik inetcomm.dll należy otworzyć wiersz polecenia i wpisać polecenie regsvr32 a potem po spacji ścieżkę do pliku inetcomm.dll. Całość wyglądać będzie mniej więcej tak, w zależności od położenia pliku inetcomm.dll:
regsvr32 C:\Windows\System32\inetcomm.dll
Zmienne środowiskowe TEMP i TMP były ustawiane w starych Windows w pliku C:\Autoexec.bat. Standardowa ścieżka to C:\Windows\Temp. W Win2k/XP/2k3 należy we właściwościach komputera kliknąć zakładkę Zaawansowane a następnie przycisk Zmienne środowiskowe. Standardowa ścieżka to %USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temp

Dodatkowo dość istotne informacje się tam pojawiają:

Jaki jest maksymalny rozmiar folderów w OE (plików DBX)?

Plik DBX przchowujące foldery z wiadomościami mogą mieć teoretycznie 2 GB. W praktyce jednak należy unikać rozmiarów powyżej 200-300 MB, gdyż ze względu na błędy w Outlook Express może nastąpić uszkodzenie pliku DBX i utrata wiadomości.

Jak naprawić uszkodzoną skrzynkę w OE?

Jednym z najlepszych jest program DBXpress

@blumberplumber Jest to program służbowy do obsługi kartotek który działa właśnie tylko na XP. Nawet jak bym chciał przejść na alternatywę to nie mam jak.

@Radek68 dzięki za wrzucenie tekstu zapoznam się i zobaczę czy by to u mnie za funkcjonowało.

Zrobiłem tak

Wpisałem w Uruchom regsvr32 C:\Windows\System32\inetcomm.dll i pokazał mi się monit

REGSVR32

Sprawdziłem w Mój Komputer > Właściwości > Zaawansowane > Zmienne Środowiskowe i miałem w Zmiennej EMAIL

C:\Documents and Settings\Artur\Dane aplikacji\The Bat! Pwd

Co zapewne pozostało po testowaniu programu The Bat! i zmieniłem na

C:\Documents and Settings\Artur\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook

W Zmiennych **TEMP ** i TEMP mam

%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temp

Sprawdziłem na Outlook Express oraz na Microsoft Office Outlook i bez rezultatów.

No to może uszkodzeniu uległy pliki dbx? Bo innych pomysłów nie mam.
Może stwórz jakiś nowy folder, bądź foldery (skrzynki) w OE i tam poprzerzucaj niektóre wiadomości.
Byc może część będzie nie do odzyskania.
Albo wejdź w plik dbx jakimś menedżerem plików (np totall commanderem) z wtyczką czytającą pliki dbx i zobacz co w nich jest.
http://totalcmd.pl/wtyczki/wcx/dbx

@Radek68 jak sprawdziłem Free Commander’em to mam 197 plików dbx które są tylko do Outlook Expres w lokalizacji

C:\Documents and Settings\Artur\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{48183327-D176-44C2-A0BE-4CFD4B252CC1}\Microsoft\Outlook Express

. Najmniejszy ma wagę 9.18 KB, a największy 229.19 MB.

Jak zrobię podgląd z któregoś z plików to wychodzą nieznane znaczki, dziwne znaki itp.

@asziatko
ten Claws to dla xp…:? bo komunikat, ktory dostaleś to taki lekko typowy dla sytuacji: program dla max xp instalowany w w7 (na przyklad w7). Masz gwarancję, że Claws był dla xp?Moze namalowali z rozpędu, że dla xp…w10, a tak naprawdę jest od w7. Często zdarza się,bo na www zapominają o aktualizacji opisów.

@asziatko
żaden mail nie chce się otworzyć w outlook 2003 i daje ten komunikat? czyli: to jest komunikat dla maili,czy katalogow…?
widzisz w outlook 2003 wszystkie katalogi wzięte z oexpress?
widzisz listę maili w tych katalogach?
możesz zrobić tak, że wyczyścisz outlook 2003 całkowicie i pobierzesz normalnie do outlook 2003 jeden tylko mail który teraz wyslesz do siebie. Sprobuj go otworzyc.

@asziatko
problem z pamiecia… zakładam, że i ram nie brakuje, i pagefile.sys wystarczający, i dbx-y nie za duże…

pierwsza propoz. naprawy jest taka:
1.
oexpress -> opcje --> konserwacja --> widzisz gdzie jest folder magazynu = Outlook Express.
zamykasz oe
zmieniasz nazw calego katalogu “Outlook Express”, czyli “foldera magazynu”, np. na “Outlook Express old
obok tego kat. ze zmienioną nazwa tworzysz katalog --> Outlook Express
otwierasz OE --> Plik --> Importuj --> wiadomości --> … wybierasz wlasciwą wersje OE, nastepnie każesz importować NIE tozsamość, ale “z katalogu…” < — i dalej masz mozliwość pokazania katalogu “Outlook Express old”, i dalej… dalej. …
Importuje się (import wykonuje przebudowe dbx-ów,a zwłaszcza folders.dbx)
Koniec importu, otwierasz oe - i sprawdzasz czy działa.
Potem możesz wywalic katalog “old”

druga propoz. naprawy: --> przeinstaluj OE (przy okazji i IE):

znajdź u siebie odpowiedniki *) takich kluczy
a/
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components{44BBA840-CC51-11CF-AAFA-00AA00B6015C}
b/
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}
przy tych kluczach bedą Dane typu dword = IsInstalled, kazdej nadaj wartość = 0
nastepnie bierzesz z sieci IE8.exe,czyli plik instalacyjny IExplor. wersja 8, instalujesz.
(moze potem trzeba będzie jakies sp3 wklepać… może jeszcze coś, ale to potem, po naprawie <— odtwarza wszystko, co związane z IE i OE)
otwierasz oe - sprawdzasz działanie.

*)
napisałem wyżej “odpowiedniki”, bo to są klucze u mnie, mozesz mieć coś innego po tym:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\

ale z

?

Nie używam Free Commandera, więc nie wiem czy tam te wtyczki działają, czy w ogóle są jakieś. Ja korzystam z Totall Commandera i dla niego odpowiednia wtyczka jest (linkowałem wyżej).

@covo zrobiłem wszystko krok po kroku jak napisałeś i bez rezultatów.

Dodam na wstępie że niektóre e-maile otworze na Microsoft Office Outlook ale są wyjątki takie jak:

  • nie otworze wiadomości z banku przy których pojawia się monit

Nie%20Mo%C5%BCna%20Otworzy%C4%87%20Tego%20Elemetu

  • otworzę wiadomość ale nie mogę otworzyć grafiki

Mimo klikania w X na grafice grafika się nie ładuje.

  • niekiedy bywa tak że zamiast PL znaków mam krzaczki w otrzymanych wiadomościach e-mai.

@Radek68 fakt sprawdzałem na Free Commander bez wtyczki, sprawdzę na Totall Commandera z dedykowaną wtyczką co jest w linku.

@asziatko
krzaki w mailach - sprawa konfiguracji oe.
że grafiki nie pokazuje - już przecież ustalilismy dlaczego
rozumiem, że wszystkie maile oprócz bankowych i zawierających grafikę po https - otwiera sie ok.
co do “ident. cyfrowego” - a może… po prostu to jest taka korespondencja dla ktorej odbioru MUSISZ miec klucz prywatny żeby ją odkodować, ale wowczas dziwne, że nic nie wiesz o tym, bo bank musiałby miec Twoj klucz publiczny, żeby maile nim szyfrować do Ciebie… Ja bym zrobił najprostszy ruch: tel do banku (i tam skąd dostajesz maile żądające certyfikatu).

@covo a można coś zrobić / poprawić w OE lub Microsoft Office Outlook by nie pojawiały się krzaczki i znaczki w treści wiadomości e-mail?.

Grafika tak zgadza się że można póki co opanować sprawy i stąd jest brak wyświetlenia grafiki.

Pisałem już dwukrotnie do banku jeszcze w styczniu, później w lutym i uzyskiwałem odpowiedź że bank nie wydaje indywidualnych certyfikatów, a że pojawia się taki błąd po stronie odbiorcy to jest błędna konfiguracja klienta pocztowego. Od strony banku wszystko jest prawidłowe, takową odpowiedź otrzymałem. Wysyłałem screeny jak to wygląda, opisywałem ale mimo tego bank nie wydaje indywidualnych certyfikatów.

Dodam że ten sam e-mail od banku co pojawia się monit o certyfikacie czy to na OE czy Microsoft Office Outlook otwarty poprzez stronę WWW poczty otwiera się prawidłowo dokładnie na GMail’u. Czyli na klientach pocztowych nie otwiera się, a na poczcie poprzez WWW otwiera się bez problemu tak samo jak na telefonie.