Outlook Express nie wysyła i nie pobiera poczty

Od pewnego czasu nie mogę wysyłać i odbierać poczty z Outlooka. Zauważyłem,że stało się to wtedy,gdy zinstalowałem Kasperky Antivirus. Pomimo wyłączenia antywirusa problem pozostał nadal.

Outlook wyświetla mi komunikat:

Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: ‘pop3.poczta.onet.pl’, Serwer: ‘pop3.poczta.onet.pl’, Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd łączy: 10061, Numer błędu: 0x800CCC0E

Sprawdziłem wszystkie ustawienia konta pocztowego-są OK.

Internet działa prawidłowo, a gdy uruchamiam Ad-aware SE czy Spyware Terminator , gdy chcą aktualizować swoje bazy, to otrzymuję informację,że nie mam połączenia z serwerem.

Moje połączenie z internetem jest przez sieć radiową.

Pomoc na stronie microsoftu nie pomogła. Liczę na nią tu! !!

Nie są. Skoro masz włączone SSL to na pewno nie na porcie 110 bo to standardowy port dla POP3 nieszyfrowanego

Odhaczyłem :

  • Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL)

dla poczty wychodzącej i przychodzącej i nadal bez efektu

falco ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Na stronie Onet Poczta masz dokładne informacje o ustawieniach konta mailowego.

Problem może leżeć jednak w postałościach po Kasperskym. U mnie po odinstalowaniu i usunięciu pluginu do The Bat! nie mogłem pobierać poczty, ponieważ ustawiony localhost nie funkcjonował (pobieram pocztę przy pomocy Hamstera). Musiałem zmienić nazwę serwera na 127.0.0.1

Tak się mocno wgryzł ten KAV :evil:

MarS, dzięki za zainteresowanie i pomoc. Już znalazłem przyczynę moich problemów. Norton Antivirus, który miałem wcześniej, nie do końca był odinstalowany (mimo,że użyłem jego programu deinstalacyjnego). Dopiero jak zastosowałem Norton Removal Tool, to usunąłem wszystkie składniki Nortona z komputera i wszystko wróciło do normy : działa Outlook, Ad-Aware i Spyware Terminator aktualizują swoje bazy.