Outlook Express - pobiera wszystkie wiadomości


(Abc90) #1

Mój problem jest następujący: dziś zrobiłem format dysku, przy czym wcześniej stworzyłem kopię zapasową wszelkich rzeczy z Outlooka (wiadomości, konta, reguły) za pomocą programu OE Backup. Po postawieniu nowego systemu, bez problemu przywróciłem wszystko tym samym programem i Outlook wyświetla to jak być powinno - tzn. wszystkie wiadomości jakie miałem w skrzynce, foldery itd.

Na swojej skrzynce mam dużo wiadomości (ok. 3000), które są mi z różnych względów potrzebne i nie chcę ich usuwać. Trzymam je jednak wyłącznie w skrzynce "internetowej", pochodzą z wielu miesięcy więc z Outlook regularnie je usuwałem. Problem polega na tym, że teraz OE pobiera mi je wszystkie... biorąc pod uwagę załączniki zajmie to dobre kilka godzin. I tu pytanie: jak to pominąć? Tak, żeby nie pobierał starych wiadomości?

Btw przed formatem, na wszelki wypadek zgrałem ręcznie folder z wiadomościami, ale jak po prostu przenoszę je do nowego folderu dzieje się to samo. Outlook widzi je, ale pobiera zaległe. Z góry dziękuję za pomoc.


(boger) #2

w sumie to najszybciej to zaznaczyc wszystkie wiadomosci w skrzynce i przeniesc do jakiegos foldera, a outlook bedzie sprawdzal tylko nowe wiadomosci z inboxa

tu moze byc rozwiazanie:

http://www.bluehostforum.com/showthread.php?t=10076

http://www.outlook.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=3377


(bachus) #3

No tak już bywa, indeksy się pozmieniały... Przeczekać pobieranie, ew. przerzucić się na IMAP (nie będziesz musiał robić backupów...).


(Abc90) #4

dzięki za pomoc. przeniosłem w końcu wiadomości do nowo utworzonego folderu - trochę to zajęło, ale to prosta i skuteczna metoda. chociaż przyznaję, że sam bym na to nie wpadł :slight_smile: