Outlook Express przesyłanie wiadomości w sieci

(artur01w) #1

W firmie korzystam z internetu poprzez sieć i odbieram pocztę w Outlook Express z firmowej skrzynki.

Odbieram na moim komputerze całą pocztę kierowaną do firmy, w większości są to e-maile wraz z załącznikami.

W jaki sposób można odebraną już wiadomość w Outlook Expressie poprzez sieć przekazać na komputer właściwej osoby?

(Asterisk) #2

Ręcznie - Menu Wiadomość / Prześlij dalej

Automatycznie - Menu Wiadomość / Utwórz regułę/ 2.Wybierz

akcję dla tej reguły - Prześlij dalej.

(floyd) #3

Jest taka opcja: Prześlij dalej

(artur01w) #4

Nie o to mi chodziło. Jeżeli prześlę wiadomość dalej (a mamy jedną skrzynkę dla wszystkich) to i tak ja ją odbiorę. Chodzi o to, aby odebraną wiadomość przesłać siecią (nie internetem) do danego komputera np. w postaci pliku. Czy na przykład skopiuję wiadomość z folderu, w którym Outlook Express przechowuje odebrane wiadomości (nie wiem gdzie to jest?) i wkleję do Outlooka na komputerze docelowym to czy ta osoba zobaczy tą wiadomość?

(system) #5

samej wiadowosci jako takiej nie znajdziesz bo outoolk zapisuje cale foldery ale mozesz zrobic talk ze otworzyc wiadomowsc i zapisac ja jako plik a nastepnie umiedsscic w folderze udostepnionym dla tej o osoby tak zeby Przelac to nie da rady mozesz po prosy popstapic jak ze zwyklym plikiem.

(floyd) #6

Oczywiście, że zobaczy o ile na komputerach docelowych jest Outook Express. Siemi nie ma racji mówiąc, że nie można zapisać pojedyńczej wiadomości w pliku. Można zapisać pojedyńczą wiadomość w pliku z rozszerzeniem .eml do dowolnego katalogu.

Najwygodniej to:

1)Na komputerach docelowych utworzyć zwykłe foldery do odbioru poczty, np. o nazwie "poczta".

2)Po odbiorze poczty przez ciebie i po otwarciu jej wybierasz: Plik-->Zapisz jako...

3)Zapisujesz przyjętą wiadomość do folderu "poczta" na komputerze osoby do której jest przeznaczona i wszystko.

Pliki z wiadomością pocztową są oznaczone ikoną otwartej koperty.

(Wystarczy kliknąć na taki plik i otworzy się w Outlook Express)

Jest jeszcze jedna możliwość zmiany folderu gdzie umieszczona jest skrzynka pocztowa na jakiś folder który jest ogólnie dostępny. W tym celu po uruchomieniu Outlook Express wchodzimy:

Narzędzia-->Opcje-->Konserwacja--->Folder magazynu i zmieniamy lokalizacją na inną np. c:\poczta. (Od tej pory cała skrzynka pocztowa będzie znajdowała się w tym folderze.) Nie pamiętam tylko czy folder 'poczta' zostanie utworzony automatycznie jeżeli nie istnieje ale zawsze można go utworzyć samemu.

(system) #7

floyd ja nie napisalem ze nie mozna zapisac wiadomsci, mozna. Tylko outlook jako sam program nie zapisuje automatycznie tych wiadomosci jako pliki tylko fodery cale z Outlloka z rozszerzeniem .dbx z tego co pamietam.

(floyd) #8

Zgadza się. Rzeczywiście nie napisałeś, że nie można zapisać pojedyńczego pliku. Pardon.

(artur01w) #9

Dziękuję Wam obu za porady.