Outlook Express przesyłanie wiadomości w sieci

W firmie korzystam z internetu poprzez sieć i odbieram pocztę w Outlook Express z firmowej skrzynki.

Odbieram na moim komputerze całą pocztę kierowaną do firmy, w większości są to e-maile wraz z załącznikami.

W jaki sposób można odebraną już wiadomość w Outlook Expressie poprzez sieć przekazać na komputer właściwej osoby?

Ręcznie - Menu Wiadomość / Prześlij dalej

Automatycznie - Menu Wiadomość / Utwórz regułę/ 2.Wybierz

akcję dla tej reguły - Prześlij dalej.

Jest taka opcja: Prześlij dalej

Nie o to mi chodziło. Jeżeli prześlę wiadomość dalej (a mamy jedną skrzynkę dla wszystkich) to i tak ja ją odbiorę. Chodzi o to, aby odebraną wiadomość przesłać siecią (nie internetem) do danego komputera np. w postaci pliku. Czy na przykład skopiuję wiadomość z folderu, w którym Outlook Express przechowuje odebrane wiadomości (nie wiem gdzie to jest?) i wkleję do Outlooka na komputerze docelowym to czy ta osoba zobaczy tą wiadomość?

samej wiadowosci jako takiej nie znajdziesz bo outoolk zapisuje cale foldery ale mozesz zrobic talk ze otworzyc wiadomowsc i zapisac ja jako plik a nastepnie umiedsscic w folderze udostepnionym dla tej o osoby tak zeby Przelac to nie da rady mozesz po prosy popstapic jak ze zwyklym plikiem.

Oczywiście, że zobaczy o ile na komputerach docelowych jest Outook Express. Siemi nie ma racji mówiąc, że nie można zapisać pojedyńczej wiadomości w pliku. Można zapisać pojedyńczą wiadomość w pliku z rozszerzeniem .eml do dowolnego katalogu.

Najwygodniej to:

1)Na komputerach docelowych utworzyć zwykłe foldery do odbioru poczty, np. o nazwie “poczta”.

2)Po odbiorze poczty przez ciebie i po otwarciu jej wybierasz: Plik–>Zapisz jako…

3)Zapisujesz przyjętą wiadomość do folderu “poczta” na komputerze osoby do której jest przeznaczona i wszystko.

Pliki z wiadomością pocztową są oznaczone ikoną otwartej koperty.

(Wystarczy kliknąć na taki plik i otworzy się w Outlook Express)


Jest jeszcze jedna możliwość zmiany folderu gdzie umieszczona jest skrzynka pocztowa na jakiś folder który jest ogólnie dostępny. W tym celu po uruchomieniu Outlook Express wchodzimy:

Narzędzia–>Opcje–>Konserwacja—>Folder magazynu i zmieniamy lokalizacją na inną np. c:\poczta. (Od tej pory cała skrzynka pocztowa będzie znajdowała się w tym folderze.) Nie pamiętam tylko czy folder ‘poczta’ zostanie utworzony automatycznie jeżeli nie istnieje ale zawsze można go utworzyć samemu.

floyd ja nie napisalem ze nie mozna zapisac wiadomsci, mozna. Tylko outlook jako sam program nie zapisuje automatycznie tych wiadomosci jako pliki tylko fodery cale z Outlloka z rozszerzeniem .dbx z tego co pamietam.

Zgadza się. Rzeczywiście nie napisałeś, że nie można zapisać pojedyńczego pliku. Pardon.

Dziękuję Wam obu za porady.