Outlook Express

Po reinstalce windowsa OE włącza mi się z 20 sekund jak to naprawić ??

Jaki to windows?ile czasu wlaczalo sie wczesniej?podaj konkrety…:wink:

a no zapomnialem napisac, oczywiscie Winda XP, wczesniej to ok. 1s

jeśli nie używasz messengera, to możesz zastosować maleński trick, a mianowicie wejsc do katalogu Program Files i zmienić nazwę folderu Messenger na przykład na MessengerOFF. Między innymi przez Messenger’a OE uruchamia się tak beznadziejnie długo… :expressionless:

Napisz czy przeinstalowywales system (z formatem) czy nainstalowywales (bez formatu). Zwykle po nainstalowaniu dziala wolniej. Wpisz komende w Uruchom lub Run(w wer ang) w menu start “msconfig” i w opcji Uruchamianie/Startup sprawdz co ci sie uruchamia przy starcie.

ja go w ogóle wyrzuciłem z systemu

Więc to będzie najprawdopodobniej tak:

Otwierasz rejestr :arrow: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Outlook Express]

i dodajesz tam nową wartość ciągu ‘Hide Messenger’ z wartością ‘dword:00000002’.

Może w biosie nie wyłączyłes botowania z płyty :smiley:

ten zabieg nie spowoduje, że messenger nie będzie uruchamiany, a jedynie nie będzie widoczny, natomisat, gdy zmienimy nazwę folderu, lub jeśli go usuniemy, to OE przy uruchamianiu nie będzie go w ogóle odpalał.

a co ma bootowanie z płyty wspólnego z włączaniem się Outlook Express? :expressionless:

Sorry- pomyłka - myślałem że chodzi o winde. :x

Kali - pożyjemy zobaczymy. Sprawy nie przesądzam… W razie czego jest jeszcze:

Messengera można całkowicie usunąć :

Panel Sterowania – Dodaj lub Usuń programy – Dodaj\Usuń składniki systemu Windows – “odhaczasz” Windows Messenger – Dalej – Zakończ.

Jak usunąć MS Messengera, to jest napiane choćby w Sprawdzonych poradach, więc nie wiem po co powtarzasz… :stuck_out_tongue:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=954&highlight=

Obawiam się, że tą metodą usuwasz jedynie skróty z menu start :wink:

wystarczy zresztą przeczytać opis, po podświetleniu messengera na liscie dodaj/usun