Outlook - nie można skonfigurować konta

Witajcie. Mam problem z Outlookiem. Otóż, nie mogę zalogować się na swoje konto służbowe, wyskakuje komunikat, że Outlook nie może skonfigurować konta. Zrozumiałbym to gdyby wina leżała po stronie serwera służbowego ale dodając konto do windowsowskiej aplikacji „Poczta”, automatycznie sama konfiguruje wszystko i hula bez problemu. Wchodząc w ustawienia tejże aplikacji (Poczta) w adresie serwera poczty przychodzące (IMAP) mam końcówkę adres.pl:143:2. W Outlooku, w ręcznej konfiguracji nie mogę dodać dwukropku w porcie, może to jest przyczyna tego błędu? W smtp też mam adres.pl:25:0

Nie jesteś pierwszą osobą, od której dziś słyszę, że jest jakiś problem z usługami Outlook.
vide: Service Status

Chwila … moment, mówimy tutaj o dwóch różnych rzeczach: programie pocztowym Outlook i usłudze pocztowej Outlook.com. Zakładając, że chodzi o to pierwsze szczegółową konfigurację konta lepiej/wygodniej wykonać klikając w Panelu Sterowania ikonę Mail (Microsoft Outlook) | przycisk Konta e-mail | Nowy… | i wybieramy Ręczna konfiguracja lub obsługa dodatkowych typów serwerów | dalej i wybieramy typ konta POP3 lub IMAP i wpisujemy dane konta (bez portów). W tym momencie powinien podświetlić się przycisk Więcej ustawień… | w nowym okienku zakładka Zaawansowane - i tu wpisujemy numery portów.

Ale jest jakiś nowy potworek w wersji eksperymentalnej na Windows 10/11 do obsługi kont Live i Gmail przy pomocy OAuth 2.0.

obraz

Interfejs to Outlook Live, pewnie napędzany WebView z Edge:

Nawet logowanie robi się przez live.com po autoryzacji w domenie Googla.

Ja go aktywowałem jak potrzebowałem aktywować angielski i został po tym brzydki wpis:

obraz

A otwiera on aplikację kontaktów (wywaliłem - czyszcząc temp w %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.StartMenuExperienceHost_cw5n1h2txyewy).

Nie mówię tutaj o usłudze Outlook tylko o programie Outlook do zarządzania pocztą. Zrobiłem tak jak napisałęś ale w portach nie mogę dodać dwukropka (o czym pisałem w pierwszym poście). Pomimo to, wpisując porty bez „drugiej części” otrzymuję taki komunikat:
image
Poczta działa na hostingu nazwa.pl.

W ostatnim okienku w zakladce Serwer wychodzący zaznacz opcję Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia : Użyj tych samych ustawień, co mój serwer poczty przychodzącej.

2023-05-22_095538

W zakładce Zaawansowane sprawdź sposób szyfrowania.
Konfiguracja konta została wykonana według wskazań dostawcy?

Tutaj więcej szczegółów : Konfiguracja Microsoft Outlook - Centrum Pomocy

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.