Outlook nie wysyła poczty

Witam i kolejny raz proszę o pomoc w trudnym chyba przypadku.

Kilka dni temu pisałam z problemem, który pojawił się, gdy logowałam się do serwisu wordpress.com (może to przypadek), korzystając z przeglądarki IE. Wówczas komputer został zainfekowany i wszystkie strony były przekierowywane na podmena-vidachi.com

Skończyło się formatem, który na szczęście pomógł i wszystko “śmigało”.

Dzisiaj, po 3 dniach od formatu, ponownie byłam zalogowana na w/w serwisie, jednak korzystałam już z Opery. W tym samym czasie wysyłałam też jednocześnie 4 maile z Outlook Express. Pierwszy 3 wysłały się od razu, a 4 ostatni już nie… Po chwili Norton “wyrzucił” jakiś błąd, nie doczytałam do końca, ale na 99% było to to: http://service1.symantec.com/SUPPORT/IN … enDocument

A w Outlook’u pojawił się komunikat, który pojawia się do tej pory, o treści:

“Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto ‘poczta.interia.pl’, Serwer: ‘poczta.interia.pl’, Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10061, Numer błędu: 0x800CCC0E”

Idąc tym tropem, pomyślałam, że może Norton uznał, że rozsyłam spam i zablokował mi port, bo zablokowanie przez usługodawcę raczej nie wchodzi w grę.

Zrobiłam następujące czynności:

* wyłączyłam skanowanie poczty przez Norton - nie pomogło

* odinstalowałam Nortona - także nie pomogło

* założyłam w Outlook’u nowe konto, tym razem nie z interii, lecz z o2 - też poczty nie wysyła

* usunęłam i założyłam na nowo konto z interii - nie pomogło

Przez tych kilka dni od formatu nie używałam intensywnie komputera, więc nie sądzę, abym mogła coś złapać, ale na wszelki wypadek naiwnie przeskanowałam komputer czym się dało, czyli:

Norton 2009, Kaspersky, Dr.Web, SUPERantispyware, Malwarebytes, Spybot S&D - żadne nic nie znalazło. Przeczyściłam też system i rejestr CCleaner.

Dodam, że rok temu miałam taki sam problem, wówczas też kilka antywirusów nic nie znajdywało, dopiero Kaspersky znalazł wirusa, który blokował ten port, usunęłam i było po sprawie.

Teraz nie wiem, co zrobić, a chciałabym uniknąć kolejnego formata.

Przygotowałam kilka logów, może coś w nich będzie…

HijackThis http://wklejto.pl/42157

SilentRunners http://wklejto.pl/42158

OTL http://wklejto.pl/42159

SystemRepairEngineer http://wklejto.pl/42160

Gmer http://wklejto.pl/42162

ComboFix http://wklejto.pl/42163

Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, przede wszystkim chciałabym uniknąć kolejnego formata i dowiedzieć się, czy to jakaś infekcja… dlatego z góry bardzo dziękuję za każdą próbę pomocy.

podejrzewam tutaj wirusa Trojan-GameThief.Win32.Magania oraz rootkita

Ale ocene pozostawiam specjalista

O… dziękuję za odpowiedź. :slight_smile:

Właśnie równie naiwnie skanuję jeszcze Avastem…

W takim razie proszę o ocenę specjalistów i podpowiedź, jak to usunąć…

avast nie pomoze.

mozesz go odrazu na avire zamienic bo avast to lipny program

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

mozez tym sprobowac przeskanowac system ale watpie zeby zdalo rezultat

To ja już tracę nadzieję, czy cokolwiek pomoże, jeśli to rootkit :frowning:

Malwarebytes już skanowałam - niestety, nic nie znalazło…

Tutaj nie ma żadnego Trojan-GameThief.Win32, ani tym bardziej rootkita.

Było coś i to zostało usunięte przez Combofixa:

Start -> Uruchom… -> Combofix /u

Dlatego pisalem ze pozostawiam ocene specjaliscie :slight_smile:

a co do combofix nie widzialem tego loga musial go przeoczyc

OT :arrow: out

Tak też zrobiłam, Combofix już odinstalowany, ale problem pozostał i nadal poczty nie wysyła.

O Thunderbird słyszałam i jestem już skłonna nawet swoich głupich kobiecych przyzwyczajeń do pewnych programów się pozbyć, ale i tak mi to nie da spokoju, że jednak mam ten komputer zainfekowany…

Charakterystyczne jest, że stało się to podczas wysyłania tych 4 maili, Norton wyrzucił swój komunikat i od tej pory nie wysyła. Może przyblokował jakoś ten port? Tylko jak go odblokować? To logika na mój laicki sposób. Odinstalowałam nawet Nortona Removal_Tool, taką poradę znalazłam na innym forum, gdzie ktoś miał podobny problem i poradzono mu, aby całkowicie pozbył się Nortona - ale u mnie to też nie pomogło… Już jestem całkiem bezradna…

milena7 , Jesteś pewna, że masz konto w Outlooku prawidłowo skonfigurowane?

Sprawdź:

http://info.poczta.interia.pl/pomoc/art … ft-outlook

http://info.poczta.interia.pl/pomoc/art … pocztowych

Jeszcze nie termin, ale ja “jadę” od dawna na nowych portach (może to jest też u Ciebie przyczyną): http://info.poczta.interia.pl/pomoc/art … portu-smtp

Cedar, dziękuję :slight_smile: Istotnie, cały czas miałam ustawiony port 25, zmieniłam na 587 i już pocztę wysyła.

Tylko mimo wszystko mam taką drobną prośbę o sprawdzenie tych logów, bo tak jak wspomniałam, stało się to nagle w trakcie wysyłania czterech maili, trzy poszły, czwarty już nie, także…do tej pory z portu 25 ciągle słało pocztę i trochę mi to nie daje spokoju, bo mam jednak obawy, że komputer jest zawirusowany…

defco pisal ze logi sa juz czyste wirus byl ale combofix zalatwil sprawe wiec nie masz sie czym martwic

No to trochę się uspokoiłam :wink: Chociaż gdyby to ten wirus, co ComboFix usunął, blokował ten port, to już by było po sprawie… Może w takim razie ten Norton jakoś trwale przyblokował mi ten port, dziwna sprawa. :slight_smile:

EDIT:

Sprawdziłam telnetem, port 25 jest zablokowany hmmm…

milena7 , Podobno niektórzy operatorzy telekomunikacyjni, po otrzymaniu informacji, że od danego usera jest rozsyłany spam blokują porty (np. Dialog tak robi) Może ten “smieć”, którego miałaś w systemie rozsyłał spam, operator namierzył i zablokował port. Skontaktuj się z BOK Twojego dostawcy internetu i wyjaśnij ten temat.

PS. Ciekawy będzie na forum główny temat po 1.12.2009 - np. "dlaczego nie mogę wysłać maila za pomocą Outlooka, Thunderbirda, itp…? HELP! !!

Wystarczy tylko przeczytać maila, którego już od dawna rozsyłają administratorzy kont pocztowych (i zapoznać się z zawartą w nim informacją): http://info.poczta.interia.pl/pomoc/art … portu-smtp

Jutro skontaktuję się z dostawcą.

Jednak ciekawość kobieca nie dawała mi spokoju i postanowiłam przeskanować MKS’em.

No i tutaj ukazały się ciekawe “kwiatki”.

Otóż wykrył mi 4 zainfekowane pliki odpdx32.dll, odtext32.dll:

Trojan.Pakes.bgg i Backdoor.Poison.gjb umieszczone w folderze z Service Packiem

oraz ponownie dwa razy Backdoor.Poison.gjb w dwóch jeszcze innych katalogach. Następnie MKS się zawiesił i wyrzucił błąd, że zostały skasowane pliki Service Pack’a 3 i że system może działać niestabilnie… Póki co, odpukać, system działa, choć się zastanawiam, czy nie powinnam podjąć jednak próby odinstalowania SP3 :slight_smile: A port 25 jak był zablokowany, tak nadal jest.

Przeskanuj komputer tym: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html usuń wszystko co znajdzie i daj loga po kasowaniu (loga z Malware)

Skanowałam już kilka godzin temu Malwarebyte’s, ale niestety nic nie znalazł :frowning: Teraz podejmuję jeszcze raz próbę z MKS’em… póki co, dziękuję wszystkim za chęci pomocy:)

przeskanuj doktorkiem: http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI … 12976.html i daj loga z usuwania

Doktorkiem też próbowałam, nawet poświęciłam się i zrobiłam pełne skanowanie, choć dłuuugo to trwało :wink: Nic nie znalazł także.

To programy, którymi już skanowałam:

Norton 2009, Kaspersky, Dr.Web, SUPERantispyware, Malwarebytes, Spybot S&D, Avast- żadne nic nie znalazło. No i jestem w trakcie skanowania Mks’em, który znalazł już 4 pliki (wymieniłam na poprzedniej stronie, aczkolwiek nie wiem, czy słusznie je usunął i czy nie “rozwali” mi to systemu:)Przeczyściłam też system i rejestr CCleaner.

Chyba już nic więcej nie da się zrobić…

EDIT:

Szukam troszkę z pomocą google :slight_smile: ustaliłam, że pliki odtext.dll, odpdx32.dll to jakieś robaki (?!) i że są to pliki systemowe (więc w końcu wirus, czy antywirus źle poinformował?! różnie ludzie piszą), a usunięcie ich nie jest dobrym rozwiązaniem, problem w tym, że już je usunęłam i jakie skutki będą - jeszcze nie wiem… Mks niestety ponownie się w tym samym miejscu wiesza, więc dalej nie przeskanuję, ale raczej bardzo prawdopodobne jest już, że komputer ponownie jest zainfekowany i to mi blokuje port…

Próbowałam przywrócić te pliki z płytki Windowsa, niestety mam płytkę Vobisu, a system po znalezieniu 4 brakujących plików woła o płytkę Windowsa XP Professional… więc plików nie przywróciłam, portu nie odblokowałam. Chyba format?

Dodane 09.09.2009 (Śr) 14:53

Dziękuję wszystkim za pomoc. :slight_smile: Nie obyło się bez formatowania. Jak się okazało dostawca mnie zablokował, znalazłam się na czarnej spam liście, ech. Troszkę mnie to dziwi, że w 3 dni po formacie złapałam takiego wirka i jestem już pełna obaw przed dalszym korzystaniem z Internetu… chciałabym znać przyczynę, aby uniknąć ponownej takiej historii, ale to chyba niemożliwe. :slight_smile: