Outlook odrzuca mi wiadomości wysłane od siebie do siebie

(Zlote) #1

Nie mam pojęcia co z tym zrobić, tak się dzieje tylko z wiadomościami wysłanymi z własnego adresu mailowego na ten sam adres.... oczywiście sprawdziłam zablokowanych nadawców i reguły :slight_smile: Proszę o pomoc!

(MarS) #2

A sprawdziłaś filtr antyspamowy?

(Zlote) #3

Sprawdziłam w narzędziach opcje wiadomości-śmieci... o tym mowisz? czy jest jeszcze coś?

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 13:44

nie podejrzewam, żeby to był filtr na onecie, na którym mam skrzynkę, bo na na onecie są te wiadomości normalnie widoczne w skrzynce odbiorczej, cos się dzieje na trasie onet - mój program pocztowy

(MarS) #4

O tym dokładnie piszę. Sprawdź poziom filtru antyspamowego. Być może piszesz w HTML-u co jest standardowym ustawieniem Outlooka i klasyfikuje to od razu jako spam

(mysz 1) #5

Serwer nie może wysyłać wiadomości do siebie.

Jeśli chcesz umieścić wiadomość w własnej skrzynce odbiorczej musisz to zrobić bezpośrednio z serwera [ napisz nowy e-mail - dokończę pużniej -

oktwórz do wysłania - zaznacz i wybierz opcje przenieś do skrzynki odbiorczej ] i możesz odebrać e-mail

(Zlote) #6

Problem polega na tym, że wcześniej robiłam to mnóstwo razy, a jest mi to potrzebne, bo to adres poniekąd firmowy i odbiera go kilka osób. Chodzi w tym przypadku o przesłanie maila z komputera na komputer, oczywiście że można to zrobić na inny adres, ale to nieco komplikuje porządek w tzw. archiwizacji, a wiem, że to wcześniej robiłam... tylko nie jestem pewna, czy nie na poprzedniej wersji outlooka....

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 14:29

Filtr mam ustawiony na tzw. niski, co teoretycznie oznacza, że spam jest przenoszony do katalogu "wiadomości-śmieci" i tam tych maili również nie ma, nie ma ich też w "usuniętych". Jeszcze niższy filtr z opisu wygląda tylko na to, że do "śmieci" przesuwani są również zablokowani nadawcy, a zablokować się sama nie zablokowałam (sprawdziłam :))

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 14:31

Chyba że ten filtr sprawdza się jeszcze gdzieś indziej poza: Narzędzia-Opcje-Preferencje?

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 14:43

W każdym razie baaardzo dziękuję, jakby ktoś wpadł na coś jeszcze, to proszę, bo jeszcze sobie nie poradziłam. Pozdrawiam.

(mysz 1) #7

W Qutlooku w narzędziach / kontach inrernetowych sprawdz jakie konto jest domyślne i jak jest ustawione [serwery lokalne]