Outlook pozostawianie kopii wiadomości na serwerze

Witam, mam problem. Otóż używałem programu Outlook Express i wszystko było super dopóki nie zrobiłem formata kompa. Nie zachowałem tożsamości (bo chyba coś takiego się robi) i skasowały mi się wszystkie moje maile i książka adresowa. Ale myślałem, że konto nie zależy od tego co ja mam na kompie i zalogowałem się przez stronę poczta/WP (bo na WP mam konto). Jakież było moje zdziwienie gdy odkryłem, że nie ma tam żadnych maili. Co się z nimi stało? I Jak to jest jak już używam Outlooka to maile nie pojawiają się na stronie poczty WP??

Może ten problem wyda się komuś śmieszny, ale ja serio nie wiem jak to jest :smiley:

Miałeś tak ustawioną konfigurację, że nie zostawiałeś kopii wiadomości na serwerze.

Zapewne miałeś odznaczoną opcję “pozostaw kopię wiadomości na serwerze” stąd nastąpiło całkowite “wyczyszczenie” twojej skrzynki. Opcja ta powinna być dostępna w ustawieniach na serwerze poczty (w twoim wypadku na wp)

a mógłbyś powiedzieć jak się tam dostać?

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 19:23 został dopisany post przez rog1201

ok chyba już mam

Narzędzia/konta/poczta/właściwości/zaawansowane

tak?

Sprawdź czy w ustawieniach poczty na wp, nie ma opcji którą podałem wyżej.

Ewentualnie poszukaj w opcjach Outlooka aby pozostawiał kopię wiadomości podczas pobierania.

Jeśli zaznaczy tą opcję to skasowana wiadomość pozostanie w skrzynce na wp.

i co to teraz oznacza, że wszystko co zrobię w Outlooku bedzię też widoczne przy logowaniu na WP/poczta? dobrze mówie? a co z książką adresową?

rog1201 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wytłumaczę to tak pobierasz maile do outlooka, on pozostawia “kopię” w skrzynce pocztowej na wp, więc jeśli skasujesz wiadomość przez outlooka to powinna ona pozostać na wp.

OK dzięki bardzo, za pomoc

ale jeszcze jedno jak na przykład teraz w Outlooku dodam nowy kontakt do skrzynki adresowej to czy na poczcie na WP też się doda?

I czy jak będę robił następnego formata to mam zapisać jakoś dane (coś w stylu import listy kontaktów na serwer gg, albo do pliku), żeby po formacie wciąż mieć te same osoby w książce kontaktowej?

Raczej nie wszak dodajesz kontakt w skrzynce outlooka. Przy ponownym formacie warto wykonać backup właśnie skrzynki adresowej, wiadomości itp.

ok dziękuję za pomoc :slight_smile: