Outlook rozłącza połączenie z Neostradą

Zainstalowałem Neostradę, ale oczywiście ręcznie a nie z płyty TPSA, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać komputera. Wystarczą tylko sterowniki. Mam jednak problem z Outlookiem. Przy każdorazowym jego uruchomieniu automatycznie rozłącza połączenie Internet Explorera z Neostradą i chce się łączyć od nowa.

Oto wyświetlany komunikat:

Połączenie z “Neostrada” jest już nawiązane.

  1. Próbuj zlokalizować serwer w bieżącym połączeniu

  2. Rozłącz i wybierz numer “Neostrada Plus”

Każdorazowo muszę naciskać opcję “1. Próbuj zlokalizować serwer w bieżącym połączeniu” i wówczas Neostrada nie rozłącza się i uruchamia Outlooka. Przez pewien czas dałem komunikat, żeby nie pokazywał tego okienka i wówczas następowało automatyczne rozłączanie. Tak jakby IE nie współpracował z Outlookiem. Co jednak zrobić, by Outlook przechodził do odbierania poczty automatycznie, bez rozłącznia połączenia z Neostradą albo bez naciskania komendy: “1. Próbuj zlokalizować serwer w bieżącym połączeniu”.

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale właśnie Neostrada ma problemy ze współpracą z aplikacją Outlook. :?

Wiem, że teamt wątku jest inny, ale właśnie od kilku dni korzystam z Neostrady, ale łączę się przez taką badziewną aplikację dostępową. Jeśli mógłbyś mi napisać, jak skonfigurować połączenie bez tych wszystkich programów, to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam! :slight_smile:

http://shider.net/AutoConnect/

tym mozesz sie laczyc bezposrednio(programik)

poczytaj jeszcze to:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … =neostrada

Rozpocząłem od tego, że zainstalowałem programy Alcatel i Neostrada z płyty, zgodnie z instrukcją instalacji. Na jednym z kolejnych etapów otrzymuje się ID i PIN, które są potrzebne do uruchomienia połączenia bez tego całego badziewia, które jedynie utrudnia łączenie się.

Jak ustanowić połączenie z Neostradą? Wykasować wcześniej zainstalowane oprogramowanie Alcatel i Neostrada w Panelu Sterowania (Dodaj/Usuń Programy). Po restarcie wkładasz płytę do CD-ROM z oprogramowaniem Neostrady, ale przy automatycznej próbie odpalenia kończysz (zakończ). Jeśli masz zainstalowany modem, otrzymasz informację, że komputer wykrył nowe urządzenie. Wgrywasz tylko sterowniki z tej płyty, bo tylko one tak naprawdę są potrzebne. Dalej w Panelu Sterowania wejść do Połączenia Sieciowe i Telefoniczne, kliknąć prawym przyciskiem myszy na Utwórz Nowe Połącznie. W Kreatorze Połączeń wybrać opcję “Połącz z siecią internet używając połączenia telefonicznego”. W następnym kroku wybrać opcję “chcę skonfigurować moje połączenie internetowe ręcznie…”. Potem “łączę się przy użyciu linii telefonicznej i modemu”. Kolejny krok to wybrać nr kierunkowy (np. 58), kraj Polska (48), zaś w pozycji “numer telefonu” kliknąć tylko spację lub gwiazdkę * (bez określania konkretnego numeru). Póżniej są kolejne kroki. Powinno iść łatwo. Np. wpisać nazwę użytkownika Neostrady, czy Hasło Użytkownika, które otrzymałeś wcześniej w parametrach dostępu do strefy Neostrada Plus. Masz proste połączenie, bezpośrednio z Neostradą, gdy tylko klikniesz na Internet Explorera czy Outlooka.

Dokładniej.

Sprawdź panel sterowania - opcje internetowe i zakładka programy czy masz zaznaczone w poczta e-mail i grupy dyskusyjne QE ,jęśli nie zmień i OK,restart kompa.

Zresetuj ustawienia IE,opcja poniżej w zakładce programy.

Też pracuję na NEO i nie mam takiego problemu z QE.

Sprawdź jeszcze szkodniki.

Jaki system.

Sprawdź błędy i system scandisk,chkdsk /f,sfc /scannow - XP.

Sprawdź ustawienia QE.

Pomoc do NEO poczytać.

http://turbokrecik.neostrada.pl/

http://neostrada.info/instalacja.php

Ja odinstalowałem AutoConecta bo przy włączaniu komputera często mi się zawieszała neostrada i w żaden sposób nie mogłem jej ruszyć! Musiałem restartować system i wtedy zaskakiwała! Po odinstalowaniu i ręcznym włączaniu neostrady nie mam takiego problemu!

Start=>> Programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator

Nowego połączenia

Połączenie z Internetem=>> Konfiguruj moje połączenie ręcznie=>> Połącz używając modemu telefonicznego

Nazwa usługodawcy internetowego=>> dowolna

Numer telefonu=>> *

Nazwa użytkownika=>> dowolna

Hasło=>> dowolne