Outlook, usunięte konto IMAP i eksportowanie wiadomości

Witam.

Mam w pracy niecodzienną sytuacje.
Znajomy korzysta z poczty służbowej za pomocą programu MS Outlook i protokołu IMAP. Jego konto zostało usunięte przez przypadek po stronie serwera.

Kontaktowaliśmy się z ludźmi, u których mamy hosting i odzyskanie tego przez nich jest dość kosztowną operacją.

Ale czy jeżeli był używany IMAP to mimo wszystko Outlook nie przechowuje lokalnie kontaktów i wiadomości w jakiś sposób? Bo podczas uruchamiania Outlooka mam błąd logowania, ale załóżmy że kliknę anuluj i zrobię eksport do pliku PST - czy takie coś ma szanse się udać?

Niech doda nowe konto i po prostu przekopiuje maile. Same się zsynchronizują.

Konto w outlooku a baza z pocztą to dwie zupełnie inne rzeczy.
Maile masz trzymane w pliku pst lub ost, gdzie jest to trzymane możesz sprawdzić w ustawieniach kont w zakładce pliki danych. Taki plik możesz podczepić pod dowolne konto jako drugi lub główny plik danych. Dodatkowo tak jak piszesz, możesz wyeksportować wiadomości i zaimportować jeszcze raz.
Chociaż jak podpowiada kowgli, możesz też dodać drugie konto i zaznaczyć synchronizację wybranych folderów z tego pliku, to wtedy automatycznie wpadną na serwer poczty :slight_smile:

Rozumiem, czyli jest nadzieja.

Generalnie jutro dopiero zobaczę osobiście jak to wygląda, ale rozmawiałem z osobą która z tej poczty korzysta i tam nie są już w Outlooku widoczne żadne maile i wyskakuje błąd “brak elementów do wyświetlenia w tym widoku”. Jeżeli takie coś się pokazuje to dalej są szanse, że te maile są gdzieś w pliku pst?

Załóż drugie konto testowe, nie musisz nawet podpinać pod serwer poczty, dołącz plik pst i sprawdź.
Dlaczego konto zostało usunięte z outlooka? Jaka to wersja programu?

Konto zostało usunięte z serwera, przez Outlooka było używane. Stąd moje zaniepokojenie… :stuck_out_tongue:

Wersja 2010