[Outlook]Znikajace wiadomosci

Kilka dni temu znikły mi wszystkie maile z mojego folderu. Po otworzeniu Outlooka widac bylo, ze w katalogu sa jakies nowe wiadomosci, po wejsciu do katalogu znikły wszystkie, folder byl pusty :frowning:

Zmienilam ustawienia, wylaczylam automatyczny podglad, przeskanowalam komputer antywirusem (na stale mam sharewera AcAfee VirusScan i TCActive!, poza tym uzylam skanerow on-line MKS i Panda).

Uzywam Outlooka 6, mam na nim skonfigurowanych kilka kont, glownie uzywamy trzech (onetu i interii - prywatnie oraz jeden pracowy)

Wiadomosci z roznych kont sa przenoszone automatycznie do odpowiedniego folderu

Sytuacja powtorzyla sie dzis, w folderze z mailami z Onetu, a w folderze przypisanym do konta na interii 2 razy. Pracowe jakos sie uchowaly :wink:

Czy wiecie co to moze byc? czy mozna sie jakos uchronic przed tym w przyszlosci?

Może masz dwie lub więcej tożsamości i Outlook Express je przełączył. Wiadomości ot tak same nie znikają, wiec zobacz przez Plik-Tożsamości - Zarządzaj tożsamościami, ile tożsamości masz i ewentualnie przłącz je zobaczysz czy tam masz swoje wiadomości.

Pozdrawiam

Golden Finger

Nie, to nie jest ta kwestia. Do innych tozsamości (które dopiero co utworzylam) sciagam dopiero maile po to, zeby je nadal miec w Outlooku. Kopiuje je potem do tozsamosci glownej.

Dziekuje za pomysl, ale to chyba cos innego. Czy moze to byc jakis zlosliwy mail, z wirusem czy czyms takim? Skaner jest caly czas aktywny, wiec nie powinniem byc to problem z wirusem :evil:

Aby to zrobić musiałaś ustawić Reguły Wiadomości. Jeżeli tam nie ma się czego czepnąć, to powinien zobaczyć to ktoś, kto zna się trochę na działaniu programu, zdalnie trudno jest powiedzieć. W regułach wiadomości można ustawić kasowanie automatyczne, sprawdź tam wszystkie ustawienia.

Nie słyszałem o wirusie, który by tak wybiórczo działał, a to że masz scaner antywirusowy włączony to ok, ale nie daje Ci to 100% gwarancji zabezpieczenia, bo takich nie ma.

Przejrzałam reguły wiadomości, które, jak dotąd, nie sprawiały problemu, ale nie widze w nich żadnych niespodzianek. Przenoszenie maili do odpowiednich folderów tylko i usuwanie(czyli przenoszenie do wiadomości usunietych) jesli sa przyslane z pewnych adresow).

Tych wiadomosci, ktore zniknely nie ma w zadnym folderze :frowning: Jak mozna ich poszukac gdzies w komputerze, moze one gdzies sa?

Można próbować to sprawdzić, ale jak pisałem może to zrobić osoba, która wie, gdzie tego szukać. Jeśli wiadomości nie zostały usunięte to można pokusić się o sprawdzanie w katalogu windows\dane aplikacji\Identities itd. dla WIN98, dla XP są to katalogi ukryte (ścieżka zaczyna się od Documents and Settings) i trzeba trochę wiedzy. W głebi katalogu Identities powinny być katalogi o długiej nazwie, ciąg liczb i i liter, przy wielu profilach napewno tak jest.

Jednak podgląd tego wszystkiego jest trudny. Jest to możliwe bo taki problem rozwiązywałem, podczas tworzenia innego profilu. Proponuję byś jednak znalazła kogoś kto mógłby osobiście zajrzeć do systemu.

Pozdrawiam

Golden Finger