Outlookexpres 6 i złe działanie poczty


(Kurss1005) #1

Witajcie,wałkuje temat, ale nie wiem co zrobić bym mogła korzystać z poczty jak jest zanieszczona na stronach firm np.MS do kontaktu z nimi. Outlokexpress jest częścią IE. aIe przy próbie uruchomienia mam komunikat, że poczta domyślna czyli OE jest nieprawidlowo zainstalowany. Gdzie szukać ustawień poczty w IE 8.

Kupiałam system z (WIN XP SP 2) ale mam już SP3 .


(stalesz) #2

Jeśli masz Pakiet Office,skonfiguruj Microsoft Office Outllok.Z doświadczenia wiem,że firmy korzystają z tej aplikacji.Ustawienia w IE8 są takie same.Zmienił się tylko SMTP z 25 na 587 http://www.outlook.pl/articles/ol/konfi ... k_2007.php


(floyd) #3

Outlook Express to oddzielny program nie będący częścią IE. Standardowo jest instalowany przy instalacji Windowsa XP i znajduje się się tutaj:C:\Program Files\Outlook Express. Sprawdź czy masz ten katalog i czy jest w nim plik nazwie msimn.exe i ewentualnie spróbuj go uruchomić bo być może skrót do programu pocztowego jest wadliwy.


(Kurss1005) #4

port jest 587

-- Dodane 17.12.2010 (Pt) 21:56 --

Jest i mam plik. Ni esztuka usunąć skrót ale jak go utworzyć? Czyli co jeśli sprawdzę system to nic nie da.


(floyd) #5

Nic z tego nie wiadomo co napisałaś. Tego zdania: "Czyli co jeśli sprawdzę system to nic nie da." też nie rozumiem. Uruchamia się Outlook Express? Jeśli tak to skrót do programu tworzymy po to aby za każdym razem nie wchodzić do katalogu dla otworzenia programu ale uruchamiać program np. z pulpitu. Dla utworzenia skrótu klikamy na pulpicie prawym klawiszem myszki i wybieramy:

Nowy-->skrót-->przeglądaj

wyszukujemy interesujący nas program i po znalezieniu zatwierdzamy OK.

Jeżeli Outlook Express w ogóle się nie uruchamia to jeszcze można sprawdzić czy nie jest wyłączony. Wchodzimy: panel sterowania wybieramy "Dodaj lub usuń programy" i wybieramy "Dodaj/Usuń składniki systemu Windows". Sprawdzamy czy Outlook Express jest zaznaczony i jeśli nie to zaznaczamy.


(stalesz) #6

Kliknij prawym na msmin-wyślij go na pulpit.Zmień nazwę na Outlook Express.Może masz pocztę profesjonalną ? Masz jakieś dane od admina..to je wprowadż.Możesz przeskanować system http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html po uprzedniej aktualizacji.

-- Dodane 17.12.2010 (Pt) 23:03 --

http://www.pobieralnia.pl/plik-13-outlo ... 6-sp1.html Pobierz tą poprawkę,może jej nie masz.


(Kurss1005) #7

Poczta chodzi tylko te linki pocztowe na stronach producentów, urzędów nie..

-- Dodane 18.12.2010 (So) 0:52 --

Kniec tematu jak się ma outlooka z Officen i Outlooka Expresa to trzeba uważać jak się eksperymentuje bo można nawywijać. Nie chcąc ni mieć problemów to trzeba po otwarciu przeglądarki zrobić tak: otworzyć Narzędzia >opcje internetowe>programy i tam sprawdzić czy czasami poczta nie jest ustawionanp. w Outlooku a grupy dyskusyjne w Expresie lub odwrotnie bo się gryzą i stąd byly moje problemy. ( ustawienia domyślne na OE a poczta ustawiona na Outloka).

Dzięlki wszystkim za informacje które też mi się pr ydaly inauczyły pewnych postepowań.