Outpost blokuje necika

Witam !

Dziś troche rozmyślałem nad sprawą zainstalowania firewalla i długich męczących chwilach przeglądania przedziwnych stron doszedłem do wniosku że zainstaluje sobie Outposta. O prosze ledwo go zainstalowałem i już się coś popsuło oO. Chodzi o to że jak włącze Outposta (tzn sam się uruchamia z systemem :stuck_out_tongue: dobra mniejsza o szczegóły) to nie mam necika, nie wiem pewnie gdzieś coś źle skonfigurowałem albo nie wiem… szukałem troche po forum i znalazłem ten temat ale tutaj nie bardzo jest ta sytuacja rozwiązana.

Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam MDi !

Miałem kiedyś taki sam problem.

Pomogło odinstalowanie outposta i jego instalacja w momencie, gdy komputer jest podłączony do internetu.

Podczas instalacji wybieraj wszystkie opcje tak, aby outpost wszystko sam konfigurował.

Outposta instalowałem przy podłączonym neciku i wsumie sam wszystko konfigurował ale chwila odinstaluje i instalne go jeszcze raz i zaraz dam edita…

A svchost.exe masz odblokowany :?:

No więc powiem tak :slight_smile:

Zrobiłem reinstal i owszem Outpost + necik działał poprawnie do czasu gdy wpadłem na pomysł zrobić profilaktyczny restart… i przestał działać oO

Jeżeli chodzi o svchost.exe to w Outposcie zablokowany nie jest hmm chyba że gdzieś inndziej to można zablokować ;>

Wyłącz zaporę Windows:

Start --> Uruchom --> firewall.cpl

firewall.jpg

I co teraz :roll:

Start --> Uruchom --> services.msc

Zobacz, czy usługa Zapora systemu Windows/Udostępnianie połączenia internetowego jest uruchomiona, a typ uruchomienia to automatyczny.

Ewentualnie spróbuj uruchomić ustawienia zapory w inny sposób:

Panel sterowania --> Połączenia sieciowe i internetowe --> Zapora systemu Windows

lub

Panel sterowania --> Centrum zabezpieczeń --> Zapora systemu Windows.

Oczywiście, wszystko dotyczy WinXP SP2 8)

Dzięki że teraz powiedziałeś ^^

Nie mam SP2 :|, tak na boku dodam że z Kerio mam to samo :roll:

Panel sterowania --> Połączenia sieciowe i internetowe --> Połączenia sieciowe.

Prawoklik na ikonę połączenia --> karta Zaawansowane --> odznacz Chroń mój komputer i moją sieć, ograniczając lub wykluczając dostęp do tego komputera z Internetu.

Odznaczone cały czas, bez zmian

Wyłącz na chwilkę Outposta i zobacz, czy necik zadziała :mrgreen:

Możesz jeszcze spróbować ZoneAlarm, sam go używałem i nie miałem problemów, poza tym bardzo łatwo go skonfigurować.

Do ZoneAlarmu się nie przekonam nigdy, Outpost nie działa dalej ale zato ściągnołem sobie nowszą wersję Kerio i narazie wszystko działa bez problemów, ale nadal nie wiem w czym tkwi problem hmm… dziękuje za wszelką pomoc pozdrawiam :slight_smile: