Outpost Firewall Pro 4.0. Konfiguracja

Mam zainstalowany Outpost Firewall Pro 4.0. Na pierwszy rzut oka prosty i niezły, ale jak się zagłębić to kompletnie nie wiem, o co chodzi. Jak w tym programie ustawić, aby, podczas gdy Ad-Aware czy inny program nawiązuje połączenie z Internetem wyskakiwał monit z: Zezwól raz i blokuj raz? Kurcze siedzę nad tym już kilka godzin i nic. Może wie ktoś jak to się robi. Te wszystkie reguły są porąbane. Outpost jest ustawiony na tryb pracy z regułami. Ale o nic nie pyta. Na początku instalacji wybrałem tryb zaawansowany, aby program mnie powiadamiał o takich rzeczach. Nie powiadamia o nawiązywaniu połączenia z przeglądarkami, komunikatorami, w ogóle żadnym programem. Zezwoliłem raz na całkowite łączenie niektórych programów, ale czy się tego zmienić nie da? Pousuwałem reguły z programów i kompletnie nic się to nie zmieniło. Po przeinstalowaniu jest to samo. I od razu pisze, aby nie było niedomówień. Program oryginalny na oryginalnej licencji, prosto ze sklepu. Proszę o pomoc, bo już trące cierpliwość.

P.s

A jak go skonfigurować, aby blokował ataki z sieci. Teraz tak sobie myślę ze zrobiłem błąd wydając na niego kasę bo program trudny jak cholera.

sprobuj wejsc w outposie w opcje > programy i jesli tam masz jakis program ustawiony na bez ograniczen to kliknij zmien i ustaw na program z ograniczeniami

Takie coś to już próbowałem. To trzeba pozmieniać coś w regułach, w ogóle to trzeba dodać reguły, aby Outpost dawał alert z możliwościami wyboru, rzecz w tym, że nie mam pojęcia jak to zrobić. Zezwoliłem raz i na tym się skończyło. Przeinstalowywałem Outposta, ale jest to samo. Na początku wyświetlał alerty a teraz nie. Czyściłem system programami pousuwałem wpisy Outposta i nic nie dało. Do kupna tego „dupnego” (teraz to wychodzi) programu skłoniło mnie to, że Sygate zaczął szwankować. Nie blokował nic. Używałem go przez 4 lata i nagle coś się sknociło. Zaczęło się to, gdy zainstalowałem Nod’a 3.0 z poprzednią wersją działało dobrze. Wydałem tyle kasy na Outposta i Noda na marne. Nie umiem sobie z tym wszystkim poradzić. Albo jedno cos psuje albo drugie, innej możliwości nie ma.

Złączono Posta : 06.12.2007 (Czw) 12:22

Może inaczej, bo widzę, że nikt mi nie umie pomóc. Jaki jest najlepszy firewall? Oczywiście waszym zdaniem. Taki, który jest prosty w obsłudze a dobrze chroni PC