Outpost i blokada sieci domowej

Musiałam zrezygnować z poprzedniej wersji Kerio gdyż opcja “Włącz współdzielenie łącza”-czy jakoś w tym stylu-była po okresie 30 dni nieaktywna.W rezultacie nie mogłam sobie poradzić z tym firewallem,który blokował połaczenie sieciowe na drugim komputerze.Znalazłam post z podobnym tematem i ktoś pisał,że pomógł rozwiązać ten problem Outpost.Kiedyś go używałam(dość złe wspomnienia z działalności)-teraz na nowo zainstalowałam i nie wiem jak ustawić IP-blokuje drugi komp.Próbowałam różnie ale nie znam się na zakresach,których wymaga i nie wiem jaką wpisać alternatywnie nazwę domeny i w ogóle co ustawic żeby było poprawnie.Wyczytałam wszystko z "szukajki"przed napisaniem postu,chyba,że cos pominełam to sorry.Nie mam przekonania do tej zapory a systemowa wpuszcza mi masę smieci i nie chcę juz jej używac-może coś innego?-jakiś inny firewall ktoś poradzi,tylko wolałabym w j.polskim lub prosty w konfiguracji.Najbardziej odpowiadał mi Kerio ale nawet jak zainstaluję ten nowy to po 30 dniach znów zaczna sie schody.

outpost7tk.th.jpg

Dotyczy: Outpost wersja darmowa 1.0-nie doczekałam się odpowiedzi więc ustawiłam na “przepuszczaj większośc” bo w kreatorze reguł nie mam pojęcia jak ustawic.Może tak byc?