Outsourcing IT czy etatowy informatyk


(piterbenks) #1

Chodzi o kwestie związane z zarządzaniem, zabezpieczaniem i optymalizacją sieci komputerowej w jednej z firm w Warszawie… Skala, to około 40 stanowisk komputerowych razem z call center.


(kowgli) #2

Ciężkie pytanie. Tak naprawdę zależy od tego ile jest pracy.
Outsourcing na pewno wyjdzie taniej, przy limitowanym pakiecie godzin (powiedzmy 20 miesięcznie). Przy dużej ilości pracy sporo drożej, bo stawki to przecież 200-300zł / godzinę.

Własny i do tego sensowny informatyk dla tak niewielkiej liczby stanowisk to trochę przerost formy. Przez większość czasu nie będzie miał co robić. Osoba, która wszystko ogranie na rozsądnym poziomie nie będzie tania i nie będzie łatwo jej znaleźć. Do tego dochodzą wszelkie komplikacje kadrowe i choćby kwestia tego co kiedy pójdzie na urlop lub zachoruje.
Ciężej mu się też będzie rozdwoić jeśli np. jednocześnie będą dwa problemy do ogarnięcia.

Zacząłbym od zdecydowanie od outsourcingu. Jeśli okaże się, że pracy jest bardzo dużo i robi się to zbyt drogie, rozpocząłbym poszukiwania kogoś na miejscu. Jak jednak wspomniałem wcześniej, znalezienie kogoś dobrego i jednocześnie chętnego do pracy w tak małej firmie, może być bardzo trudne.


(Stormiak12) #3

Tak jak kolega wyżej napisał, outsourcing wyjdzie z pewnością taniej. Poza tym outsourcing ma jeszcze taką przewagę, że zwykle masz do dyspozycji specjalistów z różnych dziedzin, dzięki temu dany problem można lepiej, szybciej rozwiązać. Proponuję w związku z tym jeszcze tutaj dopytać: http://dreamiteam.pl/oferta/outsourcing-it/
Jeżeli chodzi natomiast o inforamtyka, to rzeczywiście, może na pół etatu jak już. Tylko kto się zgodzi na pół etatu, bo kolejne pół etatu trzeba będzie przecież ogarnąć we własnym zakresie, a to już nie jest takie proste, jakby się chciało żeby było.